2 ay hapis yatacak!

banner37

Girne’de, Atahan Çetinyürek’le birlikte, iki şahsa ait aracı kundaklamaktan aranan ve çarşamba günü yakalanan Mehmet Nur Ateş, dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi

2 ay hapis yatacak!
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne bölgesinde, geçtiğimiz hafta, Atahan Çetinyürek’le birlikte iki aracı kundakladığı suçlamasıyla aranan ve çarşamba günü yakalanıp ertesi gün mahkemeye çıkarılan Mehmet Nur Ateş, dün yeniden yargıç huzurundaydı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde, Yargıç Seran Bensen’in huzurunda görüşülen teminat duruşmasında, Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis memuru İbrahim Varol tanık olarak dinlendi.

Zanlı Çetinyürek’in, çocukluk arkadaşı olan Mehmet Nur Ateş ile 20 Temmuz’da, saat 21.30 raddelerinde buluştuktan sonra, önceden aralarında husumet olan müşteki Duygu Gilanlıoğulları’na ait ML 348 plakalı salon aracı yakma kararı aldıklarını ifade eden Varol, daha sonra Girne’de faaliyet gösteren bir petrol istasyonundan motor yağı aldıklarının kamera görüntülerinden tespit edildiğini söyledi.

Varol, zanlıların, 22 Temmuz’da, saat 02.45 raddelerinde, Lapta’da, Atilla Sokak’a giderek, zanlı Çetinyürek’in bir alt sokakta abisine ait PU 972 plakalı aracı içerisinde beklediğini, zanlı Ateş’in ise park halindeki Duygu Gilanlıoğulları’nın sorumluluğundaki ML 348 plakalı salon aracı ateşe verdiğini ve aracın tamamen yanarak 30 bin TL hasara uğratıldığını kaydetti.

Çıkan yangında, müşteki Ali Vapur’a ait CD 776 plakalı salon aracın üzerine de ateş sıçraması sonucu aracın tamamen yanarak tahmini 15 bin TL hasara uğratıldığını anlatan Varol, her iki aracın da tamamen kullanılamaz hale geldiğini belirtti.

Polis, meseleyle ilgili olarak her iki zanlı aleyhinde derdest emri temin edildiğini, ancak zanlı Mehmet Nur Ateş’in kayıplara karıştığını, Çetinyürek’in ise tutuklandığını söyledi.

Zanlı Çetinyürek’in verdiği bilgiler ışığında, zanlı Ateş’in olay esnasında giydiği motor yağı lekeli ve kısmen yanık olan beyaz renk kapişonlu ceketin Zeytinlik’te bir arazi içerisinde atılı vaziyette bulunduğunu aktaran Varol, zanlıların, Eco Tech marka 10-40 oranında 25 TL değerindeki motor yağını satın aldıklarının tespit edildiğini ifade etti.

Meseleyle ilgili tahkikatın tamamlandığını belirten polis, zanlının, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Seran Bensen, huzurundaki şahadeti değerlendirerek, zanlının işlediği suçun Ağır Ceza Mahkemesi kapsamına girdiğini, yasada hapislik öngördüğünü ayrıca zanlının askıda olan davaları olduğunu ve sabıkası bulunduğunu belirtti.

Yargıç, zanlının, davalarının hazır oluncaya kadar 2 ayı geçmeyecek bir süreyle Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75