2 ayda 3 eve girdi, 3 yıl hapse gitti

banner37

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, “bina açma”, “sirkat” ve “mülke tecavüz” suçundan yargıladığı Mürsel Yazıcı’yı 3 yıl hapis cezasına çarptırdı

2 ayda 3 eve girdi, 3 yıl hapse gitti
banner99

“HİÇ TEREDDÜT ETMEDİ”… Haziran ve temmuz ayları içerisinde Boğaziçi ve Dörtyol köylerinde 3 eve girerek hırsızlık yapmaktan yargıladığı Mürsel Yazıcı’yı 3 yıl hapse mahkum eden Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin kararını okuyan Yargıç Hazan Aksun, sanığın sistematik bir şekilde hiç tereddüt etmeden suç işlemeyi alışkanlık haline getirdiğine vurgu yaptı.

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi, iki ayda iki köydeki üç eve girerek, hırsızlık yapmaktan yargıladığı Mürsel Yazıcı’yı 3 yıl hapse mahkum etti.

   Başkan Fatma Şenol, Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu ve Yargıç Hazan Aksun’dan oluşan Gazimağusa Ağır Ceza Mahkemesi’nin oy birliğiyle verdiği kararı üye yargıç açıkladı.

   Yargıç Hazan Aksun, sistematik şekilde hiç tereddüt etmeden, suç işlemeyi alışkanlık haline getiren sabıkalı sanığın, haziran ve temmuz ayları içerisinde, Boğaziçi ve Dörtyol köylerindeki üç eve girip, bahse konu evlerden toplam 7 bin 750 TL sirkat ettiğini söyledi.

   Konu suçların ciddiyetine ve vahametine değinen Hazan Aksun, yasada “bina açma” suçunun 7, “sirkat” suçunun 3 yıla ve mülke tecavüz suçunun ise 2 yıla kadar hapislik cezası öngördüğünü belirterek, konu suçların toplumda tedirginlik yaratıp, güven içinde yaşama duygusunu zedelediğine vurgu yaptı.

   Huzurundaki tüm hususları titizlikle değerlendirdiklerini ifade eden Hazan Aksun, şikayet üzerine tutuklanan sanığın pişmanlığını dile getirip mahkemeden özür dilediğine değindi.

   Hazan Aksun, benzer sabıkası olan sanığı oy birliğiyle, 3 yıl hapse mahkum ettiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75