2 bin 500 TL’ye 20 gram satın aldığını itiraf etti

banner37

Polis tarafından şüpheli görülen zanlı Mehmet Dikmen’in tasarrufunda 15 gram sentetik cannabinoid bulundu

2 bin 500 TL’ye 20 gram  satın aldığını itiraf etti
banner90
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA 

   Hamitköy’de polis tarafından şüpheli görülen zanlı Mehmet Dikmen’in tasarrufunda 15 gram uyuşturucu madde bulundu.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Mehmet Dikmen, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Derviş Özdevim’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özdevim, 11.08.2020 tarihinde saat 20.15’te Hamitköy’de zanlı Mehmet Dikmen’in görevli polis ekibince şüpheli görüldüğünü ve tasarrufundaki mavi renk kağıda sarılı 15 gram ağırlığında sentetic cannabionid türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddeyi atarken suçüstü yakalandığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Derviş Özdevim, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve konu maddeyi aranan bir şahıstan 2 bin 500 TL’ye satın aldığını itiraf ettiğini kaydetti.

   Özdevim, ifadenin teyidinin yapılacağını, aranan bir kişi olduğunu ve soruşturulacak şahıslar olduğunu söyleyerek tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemede söz alan zanlı Dikmen, “Ben içiciyim. Bu sondu. Özür dilerim” dedi.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75