banner6

2 bin TL yatırıp serbest kaldı

banner37

Kendini FETÖ soruşturması kapsamında gizli görevdeki albay olarak tanıtıp, piyasadan 5 milyon TL dolandırdığı iddia edilen Masum Menteşe ile birlikte sürat teknesiyle KKTC’den kaçan Feridun Ersalan teminata bağlandı.

2 bin TL yatırıp serbest kaldı
banner151

Ahmet İLKTAÇ

Kendini FETÖ soruşturması kapsamında gizli görevdeki albay olarak tanıtan, görevini gizlemek amacıyla da gündüzleri ticaretle uğraştığını söyleyerek piyasadan 5 milyon TL dolandırdığı öne sürülen Masum Menteşe ile birlikte 18 Ekim tarihinde bir sürat teknesiyle onaylanmış olmayan bir limandan çıkış yapan Feridun Ersalan, 3 gün süren tutukluluğun ardından teminata bağlandı.

2 bin TL nakdi teminat yatıran ve diğer teminat şartlarını da yerine getiren zanlı, yargılanacağı güne kadar serbest kaldı.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, Ziyamet Polis Karakolu’nda görevli polis memuru Ahmet Köse’yi tanık olarak dinletti.

Tanık polis Ahmet Köse, zanlı Feridun Ersalan’ın, 18 Ekim 2017 tarihinde, saat 14.30’da, yanında Masum Menteşe, Şahin Ocak ve Adem Turpçu ile birlikte Kaplıca Balıkçı Barınağı’na giderek, konu yerde hazırda olan Fishing Full Thinking isimli sürat teknesi ile onaylanmış liman olmayan bir yerden KKTC’den çıkış yaptığını anımsattı.

Polis memuru, zanlının, 9 Kasım 2017 tarihinde, Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye giriş yaptığı esnada tespit edilip tutuklandığını hatırlattı.

Zanlı aleyhine yürütülen “onaylanmış olmayan bir limandan çıkış yapma” soruşturmasının tamamlandığını belirten tahkikat memuru, mahkemeden, zanlının davalarında hazır bulunmasını sağlamak maksadıyla teminatla serbest bırakılmasını talep etti.

Yargıç Umut İnan, zanlının 2 bin TL nakdi teminat yatırması ve KKTC vatandaşı 2 kefilin lehine 30’ar bin TL’lik kefalet senedi imza etmesi karşılığında serbest bırakılmasını emretti.

Zanlının pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışına yasak getirildi.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2017, 09:04
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104