2 bin TL'ye serbest!

banner37

Alkollüyken, yoldan çıkıp tarlada 40 metre sürüklendikten sonra devrilen TIR’dan çıkıp, şüpheli hareketleri sonucu alınan kan örneğinde uyuşturucu madde kalıntısına rastlanan E. Ç. mahkemeye çıkarıldı

2 bin TL'ye serbest!
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da, Ekim 2018’de, alkollüyken kullanımındaki TIR araçla kaza yapan ancak kanında uyuşturucu kalıntısına rastlanan E. Ç, 2 bin TL’lik teminatla, yargılanıncaya kadar serbest kaldı.

   Ekim 2018’de, alkollüyken, yoldan çıkıp, tarla içinde 40 metre sürüklendikten sonra devrilen TIR’dan çıkıp, hareketlerinden şüphe edilerek alınan kan örneğinde uyuşturucu madde tespit edilen E. Ç., derdest emri gereği tutuklanarak mahkemeye çıkartıldı.

   Kazadan 7 ay sonra çıkan tahlil sonucuna göre, aleyhine başlatılan polis soruşturması tamamlanan E. Ç., yargılanıncaya değin, 2 bin TL nakdi teminata bağlandı ve KKTC vatandaşı 2’şer kefilin lehine imza ettiği 50’şer bin TL’lik kefalet senedi karşılığında serbest kaldı.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cüneyt Arkın’ı yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Cüneyt Arkın, zanlının, 16 Ekim 2018’de, alkollü olduğu bir sırada, kullanımında bulunan TIR araçla, Gazimağusa -Lefkoşa anayolunda, Lefkoşa istikametine doğru seyrettiği sırada, yoldan çıkıp tarla içerisinde 40 metre sürüklenen ve sol yanı üzerine devrilen araçtan çıktıktan sonra şüpheli hareketler sergilediğini anımsattı.

banner134
   Cüneyt Arkın, bunun üzerine zanlıdan kan ve idrar örneği alındığını hatırlattı ve yapılan analizde, zanlının kanında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde kalıntısına rastlandığını ifade etti.

   Bunun üzerine zanlıyı önceki gün tespit edip tutukladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.

   Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men etti.

   Umut İnan,  ayrıca zanlı lehine KKTC vatandaşı 2 kefilin 50’şer bin TL’lik kefalet senedi imza etmesine emir verdi.

   İnan, zanlının haftanın 1 günü en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesini istedi.

   Teminat şartlarını yerine getiren zanlı, yargılanacağı tarihe kadar serbest kaldı.

 

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2019, 08:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75