2 bin TL’yi harcadılar, kısa sürede yakalandılar

banner37

Gazimağusa’da Bahar Yılmaz ve Gözde Yücel isimli iki çalışan, bet ofisinden 19 bin 820 TL’yi çaldıklarını kabul etti

banner87
2 bin TL’yi harcadılar, kısa sürede yakalandılar
banner90
banner99

Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir bet ofisinde çalışan Bahar Yılmaz ve Gözde Yücel isimli kişi, işyerinden 19 bin 820 TL’yi çaldıkları suçlamasıyla tutuklandı.

Suçlarını kabul eden iki zanlı dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine ikişer gün tutukluluk emri alınırken, çalınan paranın 17 bin 870 TL’si tasarruflarında bulundu, geri kalanın ise harcandığı belirlendi.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan’ın huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren tahkikat memuru, zanlı 1 Gözde Yücel’in daha önce çalışmış olduğu İsmet İnönü Bulvarı üzerinde faaliyet gösteren bet ofisinden 3 hafta önce ayrıldığını ve ayrılırken de işyerinin anahtarını teslim etmeyip yanında götürdüğünü itiraf ettiğini aktardı.

Gözde Yücel’in arkadaşı olan zanlı 2 Bahar Yılmaz ile anlaşarak 28 Ağustos 2019 tarihinde, yaklaşık saat 05.00 raddelerinde işyerine giderek doğuya bakan kapıyı açtıktan sonra önceden bildiği şifre ile para kasasını açtığını ve içerisindeki 19 bin 820 TL nakit parayı sirkat ettiğini belirten tahkikat memuru güvenlik kamerası görüntülerinden zanlıların tespit edilerek tutuklandıklarını aktardı.

Zanlıların gönüllü ifade vererek suçlarını itiraf ettiklerine vurgu yapan tahkikat memuru çalınan paradan geriye kalan 17 bin 870 TL’nin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

Mesele ile ilgili tahkikatın tamamlanmadığını belirten tahkikat memuru zanlılar aleyhine 2 gün tutukluluk emri verilmesini talep etti.

Olguları değerlendiren Yargıç Umut İnan zanlıların 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmaları yönünde emir verdi.

(MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75