2 bin TL’yi ödeyemedi, cezaevine gitti

banner37

Sözlü olarak tartıştığı kız arkadaşına küfür edip, adı edileni elleriyle omzundan tutup çekerek yere düşürmek suretiyle ciddi şekilde darp eden İsmail MuhammadAbdullah, teminata bağlandı

banner87
2 bin TL’yi ödeyemedi, cezaevine gitti
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da öğrenim gördüğü üniversite kampüsü içerisindeki, bir yurt önünde, sözlü olarak tartıştığı kız arkadaşına küfür ettikten sonra, adı edileni omzundan tutup çekerek yere düşürmek suretiyle ciddi şekilde yaralayan Ürdünlü üniversite öğrencisi İsmail Muhamed Abdullah, işlediği iddia edilen suçlardan ileride yarılanmak üzere teminata bağlandı.

   Aleyhindeki suçlamaları reddeden zanlı İsmail Muhammed Abdullah, KKTC dışına çıkmaktan men edilip, 2 bin TL nakdi teminata bağlandı. Teminat şartlarını yerine getiremeyen zanlı, hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

   Zanlı ya şartları yerine getirene dek, ya da yargılanacağı tarihe değin, her ne şart altında olursa olsun 2 ayı geçmeyen bir süre cezaevinde kalacak.

   Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili olguları aktarması için, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Salih Fidan Ersan’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Salih Fidan Ersan, zanlının, 1 Haziran 2020’de, DAÜ Güney kampüsü içerisindeki bir yurt önünde, saat 00.15’te meydana gelen, “ciddi darp” ve “itale-i lisan”  suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

   Salih Fidan Ersan, zanlının, sözlü olarak tartıştığı, Gazimağusa’da sakin arkadaşı N.D.’ye itale-i lisanda bulunduktan sonra, adı edileni, kasten ve kanunsuz olarak, elleriyle, omzundan tutup çekerek yere düşürmek suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini anlattı.

   Derdest emri gereği tutukladığı zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını kaydeden tanık polis, mahkemeden, kendisine yapılan yazılı dava tebliğini reddeden Ürdünlü öğrenci zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak maksadıyla uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu zanlıyı 2 bin TL nakdi teminata bağladı.

   Genç zanlı teminat şartlarını yerine getiremedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75