2 bin TL'yi ödeyen terhis olacak

banner37

KTBKK’da mükellef er olarak askerlik görevi yapan ve terhislerine 1 ay kala çarşı izninde hırsızlık yapan 5 asker, Girne Kaza Mahkemesi tarafından 2’şer bin TL’lik para cezasına çarptırıldı

banner87
2 bin TL'yi ödeyen terhis olacak
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Terhislerine 1 ay kala çarşı izinlerinde hırsızlık yapan 5 asker, dün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargılandı ve her biri 2 bin TL’lik para cezasına çarptırıldı.

KTBKK’da mükellef er olarak askerlik görevi yapan Yunus Aydın, Ömer Tunç, Tarık Kafalı, Onur Lale ve Resul Sefa Uçar isimli şahıslar, Girne çarşısında faaliyet gösteren Ertan Market isimli iş yerinden bin 173 TL değerinde 12 şişe parfüm çaldıklarının tespit edilmesi üzerine tutuklanmıştı.

Girne Kaza Mahkemesi’nde 1 Ekim günü yargıç huzuruna çıkarılan zanlılar teminata bağlanarak ileride yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Para cezasıyla kurtuldular

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda Başsavcılık adına Savcı Mustafa Atakara hazır bulundu.

Girne Kaza Mahkemesi’nde yargılanan sanıklar Yunus Aydın, Ömer Tunç, Tarık Kafalı, Onur Lale ve Resul Sefa Uçar, yargılandıkları “Sirkat” suçundan suçlu bulundu.

Söz konusu iş yerinin zararının karşılandığını belirten Yargıç Meltem Dündar, sanıkların lehine ve aleyhine olan hususlara değinerek, sanıkların her birinin 2 bin TL’lik para cezasına çarptırılmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2018, 09:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75