2 kişi tutuklandı, 1 kişi aranıyor

banner37

Narkotik polisinin, Küçük Erenköy’deki bir eve düzenlediği baskında, 32 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirildi

banner87
2 kişi tutuklandı, 1 kişi aranıyor
banner90
banner8

SATICININ KİMLİĞİ SAPTANDI… Uyuşturucu, reçine halindeki 4 çubuktan oluşuyordu. Baskında ayrıca, içerisinde tütünle karışık uyuşturucu olduğuna inanılan 3 adet sarma sigara da ele geçirildi.   Meseleyle ilgili V.K.Ç ile E.Ö.’yü tutuklayan polis, konu maddeleri Ayfilon Bölgesi’nde, bin 500 TL karşılığında V.K.Ç.’ye 5 çubuk olarak satan kişinin peşine düştü

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisi, Küçük Erenköy’deki bir eve düzenlediği baskında, 32 gram ağırlığında, reçine halindeki 4 çubuktan oluşan hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde tütünle karışık uyuşturucu olduğuna inanılan 3 adet sarma sigara bulup emare zapt etti.

Meseleyle ilgili V.K.Ç ile E.Ö.’yü tutuklayan polis, konu maddeleri Ayfilon Bölgesi’nde, bin 500 TL karşılığında V.K.Ç.’ye 5 çubuk olarak satan kişinin peşine düştü.

Polis, aradığı şahsın kimliğini tespit ettiğini açıkladı.

Tahkikat yeni

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meselenin tahkikatını yürüten PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Gökhan Yıldırım’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Gökhan Yıldırım, önceki gün aldığı ihbar doğrultusunda, 11.55-12.10 saatleri arasında Küçük Erenköy’de, zanlı V.K.Ö.’nün evinde operasyon düzenlendiğini söyledi.

Gökhan Yıldırım, konu evde mahkeme emriyle, zanlı V.K.Ö. huzurunda yaptığı aramada, evin 2’inci katındaki yatak odasındaki masa üzerinde, yaklaşık 32 gram ağırlığında reçine halindeki 4 çubuk ile içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan tütünle karışık 3 sarma sigara bulup emare zapt ettiğini söyledi.

Yıldırım, yaptığı ileri soruşturma sonucu, zanlının konu maddeleri, 2019 Eylül ayı içerisinde, Ayfilo Bölgesi’nde, kimliği tespit edilen ve halen aranan bir şahıstan, 5 çubuk halinde, bin 500 TL karşılığında satın aldığını öğrendiğini anlattı.

Zanlı V.K.Ö.’nün gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini anlatan tanık polis, konu maddelerin, bilinmeyen, çok miktarda E. Ö.’den temin edildiğini öğrendiğini dile getirdikten sonra, E.Ö.’nün beyanlarının istihbarat bilgileriyle çeliştiğini anlattı.

Tanık polis, aradığı bir şahsın daha olduğuna dikkat çektikten sonra, emare aldığı maddeleri incelenmesi için gerekli laboratuara göndereceğini kaydetti ve mahkemeden araştırmasını tamamlayabilmek için süre istedi.

Kıdemli Yargıç, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve polise, tahkikatını tamamlayabilmesi için fırsat tanıyarak, ilk nazarda suçla bağlantısı olduğuna inandığı zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2019, 10:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75