2 saldırgan daha polise teslim oldu

banner37

Gönyeli’de, Nardım Akram Hassan isimli üniversite öğrencisinin, otomobiline bindiği sırada önü kesilerek, 20 kişi tarafından feci şekilde dövülmesiyle ilgili tutuklanan kişi sayısı 16’ya çıktı

2 saldırgan daha polise teslim oldu
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Gönyeli’de, geçtiğimiz gün saat 18.20’de, otomobiline bindiği sırada önü kesilen ve 20’yi aşkın kişi tarafından feci şekilde dövülen 22 yaşındaki Diş Hekimliği Fakültesi öğrencisi Nardın Akram Hassan’ı dövdüğüne inanılan tutuklu sayısı 16’ya çıktı.

Saldırganların, Nardın Akram Hassan’ı, 2 Ekim’de, Dereboyu olarak bilinen caddede meydana gelen bir başka kavga olayıyla ilgili dövdükleri anlaşıldı, ancak polis, Hassan’ın o kavgaya karışmadığını belirledi.

Dereboyu’ndaki kavgada, Caner Kurumuş’la kavga eden kişi ise polise teslim oldu. Polis ayrıca, Nardin Hassan’ı dövenlerden iki kişiyi daha belirleyip, mahkemeye çıkardı.

 

İki yeni tutuklu mahkemeye çıktı

“Vahim Zarar”, “Kasti Hasar”, “Ciddi Darp”, “Tecavüzkâr Alet Taşımak”, “Kanunsuz Topluluk” ve “Rahatsızlık” suçlamasıyla tutuklanan zanlılar Abdurrahman Kaylak, Ömer Gezer, Ziya Can Boylu, Ramazan Kızıltoprak, Nurullah Uslu, Ali Erişik, Caner Kurumuş, Umut Büyükaslan, Adil Uslu, Yunus Uzun, Can Sakınmaz, Cuma Altay, Umut Göksu, Koray Ahmet’in ardından yeni tutuklanan Onur Albayrak ve Mustafa Bacanak, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube’de görev yapan polis memuru Hamza Tarman’ı dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Tarman, 03.10.2018 tarihinde, 18.20 raddelerinde, Şirinler Sokak Gönyeli adresinde, zanlı Caner Kurumuş’un, trafikte tartıştığı kişinin aracına benzettiği Nardın Akram Hassan’ı kanunsuz olarak toplanan en az 20 kişi ile birlikte takip edip, berberden çıkıp, aracına bindiği esnada saldırdıklarını anlattı.

Tarman, zanlıların, aracına binen müştekinin boynundaki 22 ayar altın zincir kolyeyi çekmek suretiyle kopmasına ve ayakları ile SUL 229478 plakalı aracın sağ ön kapısına vurmak suretiyle kasti kasara uğrattıklarını anımsattı.

banner134
Saldırganların, müştekiye, demir sopa, döner bıçağı ve sopalarla saldırdıklarını söyleyen Tarman, müştekinin sağ eline birkaç kez vurmak suretiyle, sağ elinin kırılmasına sebebiyet vererek vahim zarara uğrattıklarını, elleri ve ayakları ile adı edilenin vücudunun muhtelif yerlerine vurmak suretiyle de ciddi bir şekilde darp ettiklerini kaydetti.

Polis: İki yeni zanlı belirlendi

Polis memuru Hamza Tarman, yürütülen geniş çaplı soruşturma neticesinde, kamera kayıtlarında görülen 14 zanlının tutuklandığını ve iki zanlının ise yeni belirlendiğini söyledi.

Tarman, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının polis nezaretinde bir gün süre ile tutuklu kalmalarını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Kurumuş’la kavga edenler polise teslim oldu

Dereboyu’nda 2 Ekim’de gerçekleşen kavgada Caner Kurumuş’la kavga eden Balen Quadır Hammed ile Hadi Chato Salih ise polise teslim oldu.

İki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Polis memuru Kazım Sevinç, 2 Ekim’de saat 02.15’te Lefkoşa’da Osman Paşa Caddesi’nde Ghetto isimli eğlence mekanının önünde Caner Kurumuş isimli şahısla trafikte kavga eden zanlılar Balen Quadır Hammed ile Hadi Chato Salih’in araçlarından inerek birbirlerine vurduklarını belirtti.

Sevinç, iki tarafın da araçlarına binip, olay yerinden ayrılsalar da, araçlarla seyir haldeyken, birbirlerine sataşmaya devam ettiklerini ve Vagon isimli mekânın önünde durup, yeniden birbirlerine vurduklarını anlattı.

İki kavga zanlısının, arandıklarını öğrenerek, polise teslim olduklarını ve tahkikatın devam ettiğini belirten Sevinç, zanlıların iki gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç. Cenkay İnan, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlılar Balen Quadır Hammed ile Hadi Chato Salih’in iki gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 09:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75