banner6

2 yıl hapis yatacak

banner37

Güneyden kuzeye 35 gram kokain ithal eden Litvanya uyruklu Andrejs Sprogis suçlu bulundu.

2 yıl hapis yatacak
banner99

Emine UYSAL

Güney Kıbrıs’tan kuzeye, 25 Nisan’da, 35 gram kokain ithal eden ve Girne’de kaldığı otelde yakalanan Litvanya uyruklu Andrejs Sprogis, 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde ithal, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla itham edilen Sprogis, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Melek Esendağlı, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Murat Soytaç’ın huzurunda görüşülen davada, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Ahmet Varol hazır bulundu.

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığın işlediği suçun 18 yıla kadar hapis cezası öngören, çok ciddi, vahim ve yaygın suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Sanığın tasarruf ettiği kokain türü uyuşturucunun çok az kullanımının dahi bağımlılık yapan ve kalıcı hasara neden olan en zararlı uyuşturucu türlerinden olduğuna dikkat çekti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, uyuşturucunun tüm toplumu ama özellikle de hayat tecrübesi az olan genç nesli tehdit ettiğine vurgu yaptı.

Hüdaverdi, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususların değerlendirildiğini, oybirliği ile iki yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2017, 08:37
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104