2 yıldır aranıyordu, teminatla serbest kaldı!

banner37

Girne’de, polisin düzenlediği yasa dışı sanal bet operasyonuyla ilgili 2 yıldır aranan ve 6 Eylül’de ülkeye giriş yaparken tutuklanan Fatih Eryılmaz, 50 bin TL nakdi, üç kefilin kişi başı 200’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartıyla tutuksuz yargılanmasına karar verildi

banner87
2 yıldır aranıyordu, teminatla serbest kaldı!
banner99

Girne’de, polisin düzenlediği yasa dışı sanal bet operasyonuyla ilgili 2 yıldır aranan ve 6 Eylül’de ülkeye giriş yaparken tutuklanan Fatih Eryılmaz dün yeniden mahkemeye çıkarıldı ve yüksek teminatlar karşılığı tutuksuz yargılanmasına karar verildi.
   Mali Suçlarla Mücadele Birimi’nde görevli polis çavuşu Yahya Suiçmez, 2017 yılında, Girne’de, bir işyerine düzenlenen operasyonda, “Milano” isimli site üzerinden yasa dışı sanal bet oynatıldığını tespit ettiklerini söyledi.

Polis Suiçmez, operasyon sırasında, bilgisayarların açık olduğunu ve aktif bir şekilde sanal bet oynatıldığını belirlediklerini ifade etti.

Söz konusu tarihte meseleyle ilgili tutuklanan 5 kişinin daha sonra teminatla serbest bırakıldığını anımsatan Suiçmez, operasyonda ele geçirilen telefon ve bilgisayarlarla ilgili incelemelerin ise devam ettiğini belirtti.

Yahya Suiçmez, operasyon kapsamında Fatih Eryılmaz’ın da tespit edildiğini ve aranan şahıs ilan edildiğine dikkat çekti.

Zanlının, 6 Eylül 2019’da Ercan Havaalanı’ndan ülkeye giriş yaparken yakalandığını, 7 Eylül’de mahkemeye çıkarılarak hakkında 2 gün tutuklama emri alındığını anlatan Suiçmez, bu sürede 7 ifade alındığını ve zanlının, sanal bet işinin patronu olduğuna yönelik ifadeler temin ettiklerini bildirdi.

İşlenen suçun 2 yıl hapis ve 50 bin Euro para cezası öngördüğünü kaydeden polis, zanlının teminata bağlanmasını talep etti.
   Mahkeme, zanlının 50 bin TL nakdi, üç kefilin kişi başı 200’er bin TL kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96