20 bin TL’lik araba parçası çaldılar

banner37

Yaseen Al Edwan ve Mohammad Yahya Elmissned, “Kasti Hasar ve Sirkat” suçlarından tutuklandı

20 bin TL’lik araba parçası çaldılar
banner90
banner99

Ahmet UÇAR

Alayköy Organize Sanayi Bölgesi içerisinde tamir amacıyla park halinde duran araçtan yaklaşık 20 bin TL’lik parça çaldıkları gerekçesiyle gözaltına alınan Yaseen Al Edwan ve Mohammad Yahya Elmissned, dün mahkeme huzuruna çıkarıldı.


Haklarında 3 günlük tutukluluk emri alınan zanlıların, muhtelif araç parçalarını sirkat ettiği belirtildi.


Lefkoşa Kaza Mahkemesinde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Alayköy Karakolu’nda görev yapan Polis Memuru Erkan Yavuz, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.


Yavuz, zanlılar Yaseen Al Edwan ve Mohammad Yahya Elmissned’in “Kasti Hasar ve Sirkat” suçlarından methaldar olduğunu belirtti.

banner134

Yavuz, ülkede öğrenci statüsüyle bulunan zanlı Yaseen Al Edwan’ın Aralık 2019- 29 Mart 2020 tarihleri arasında Alayköy Organize Sanayi bölgesinde yer alan, Akanay Garaj isimli iş yeri önünde tamir maksatlı park halinde duran ve müşteriye ait kapıları kapalı, kilitsiz vaziyetteki Subaru Imprezza model araç içerisinden, 20 bin TL değerinde sökülmüş vaziyette bulunan muhtelif araç parçalarını sirkat ettiğini kaydetti.


Zanlının ayrıca söz konusu araç içerisinde yer alan, markası ve modeli meçhul DVD ekranlı araç teybini aldığını dile getiren Yavuz, ön yolcu koltuğu önünde bulunan araç beynini de alet yardımı ile yerinden hasar yapılmaksızın söküp çaldığını ifade etti.

  Yavuz, mesele ile ilgili olarak yapılan soruşturma kapsamında 4 adet piston, araç beyni, 1 varil kapağı gibi çalınan parçaların bir kısmının zanlı Yaseen Al Edwan’in tasarrufunda bulunarak emare olarak alındığına işaret ederek, ayrıca meseleyle bağlantısı olan zanlı Mohammad Yahya Elmissned’in de tutuklandığını söyledi.


Mesele ile ilgili olarak zanlıların yapmış oldukları beyanların araştırılacağını ve aranan emareler olduğunu bildiren Yavuz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Özge Uğraşın, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75