20 bin TL’ye yargıya kadar serbest

banner37

Gazimağusa’da Mohamed Altarhouni’yi göğüs kafesinden, kalçasından ve baldırından bıçakla ağır yaralayan Libyalı üniversite öğrencisi Fares Alibani, ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

banner87
20 bin TL’ye yargıya kadar serbest
banner90
banner8

ŞİKAYETİNDEN VAZGEÇTİ… Mahkemede şahadet veren polis memuru, müşteki Mohamed Altarhouni’nin, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Cerrahi Servisi’nde tedavi edildikten sonra taburcu edildiğini ve kendisini telefoniyen arayarak şikayetinden vazgeçtiğini sözlü olarak beyan ettiğini kaydetti

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, hasmı Mohamed Altarhouni’yi, göğüs kafesinden, sağ kalçasından ve sol baldırından bıçakla ağır yaralayıp Lefkoşa’da tespit edilen 19 yaşındaki Libyalı üniversite öğrencisi Fares Alibani aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Davaları sonuçlanıncaya değin KKTC dışına çıkmaktan men edilip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el konulan Fares Alibani, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 20 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meseleyle ilgili talebi aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis memuru Mustafa Çebi’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mustafa Çebi, zanlının, 20 Ocak 2020’de, DAÜ kampusu içerisindeki bir yurdun arkasında, kaldırım üzerinde, aralarında önceden husumet olan Mohamed Altarhouni’nin sol ayak baldırına, göğüs kafesine ve sağ kalçasına, tasarrufunda bulundurduğu bıçağı 3 kez sokmak suretiyle adı edileni ciddi şekilde yaraladığını hatırlattı.

Mustafa Çebi, müşteki Mohamed Altarhouni’nin, Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin Cerrahi Servisi’nde tedavi edildikten sonra taburcu edildiğini ve kendisini telefoniyen arayarak şikayetinden vazgeçtiğini sözlü olarak beyan ettiğini kaydetti.

Çebi, zanlı aleyhine yürüttüğü tahkikatını tamamladığını belirtti ve mahkemeden zanlı aleyhine uygun bir teminat talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, 20 bin TL nakdi teminata bağladığı zanlıyı, KKTC dışına çıkmaktan men edip, bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Çiğdem Güzeler, ayrıca zanlının, haftanın 2 günü en yakın polis karakoluna giderek ispat-ı vücut etmesini istedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75