banner6

20 gün sonra tekrar mahkemeye çıkacak

banner37

Evinin merdiven boşluğunda bulunan uyuşturucuların kendisine ait olmadığını iddia eden ancak paketlerde parmak izine rastlanan Cengiz Deniz, teminat emriyle cezaevine gönderildi.

20 gün sonra tekrar mahkemeye çıkacak
banner151

Ali CANSU

Lefkoşa’daki evinin merdiven boşluğunda, 27 Mart’ta 37 paket içerisinde toplam ağırlıkları 111 gram olan sentetik uyuşturucu bulunan ve bu uyuşturucuların kendisine ait olmadığını iddia eden Cengiz Deniz, teminat emri gereği 20 günü aşmayan bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Uyuşturucular bulunduktan sonra kaçan ve yaklaşık 10 gün sonra polise giderek teslim olan Cengiz Deniz, bulunan uyuşturucuyla ilgisinin olmadığını öne sürmüştü.

Polisin yürüttüğü soruşturmada, paketlerde başka kişilerin yanı sıra Cengiz Deniz’in de parmak izine rastlanmasının ardından önceki gün teminata bağlanılmak üzere mahkemeye çıkarılmış, ancak mahkeme kararını açıklamak için davayı düne ertelemişti.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü celsede, meselenin soruşturmasını yürüten Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Polis Çavuşu Mehmet Bayram, yeniden yeminli şahadet verdi.

Operasyonun gerçekleştiği 27 Mart tarihinden günümüze kadar yaşanan gelişmeleri mahkemeye aktaran Mehmet Bayram, soruşturmasını tamamladığını belirttikten sonra zanlının yargılamadan kaçabileceğini vurguladı ve yargılanıncaya kadar cezaevine gönderilmesini talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren mahkeme, zanlının yargılamadan kaçabileceğine bulgu yaptı ve her halükarda 20 günü aşmayan bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderilmesine karar verdi.

Cengiz Deniz karar sonrasında cezaevine götürülürken, savcılık bu süre zarfında meseleyle ilgili dava dosyasını tamamlayacak. Cengiz Deniz, 20 gün sonra tekrar mahkeme huzuruna çıkarılacak ve dosya tamamlanmışsa aleyhindeki davalardan itham edilerek yargılanmasına başlanacak, tamamlanamamışsa, yeni bir teminat emri alınacak.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2017, 12:23
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104