20 gün sonra yargılaması başlayacak

banner37

“İç çamaşırlı bir kız gördüm” diyerek kendini savunan Gökhan Çekiç, ‘Ev Açma’ ve ‘Mülke Tecavüz’ suçlarından yargılanmak üzere teminatla cezaevine gönderildi

banner87
20 gün sonra yargılaması başlayacak
banner90
banner99

Meyil AVCAN

Girne’de meydana gelen “Ev Açma” ve “Mülke Tecavüz” suçlarından karakola götürülen ve polise verdiği ifadesinde ‘Eve, iç çamaşırlı bir kız gördüğü için girdiğini’ söyleyen Gökhan Çekiç isimli zanlı, dün sabah teminat duruşmasına çıkarıldı.

Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Adnan Kardeşler, tanık olarak dinlendi.

Kardeşler, zanlının geçtiğimiz gün saat 12.50 raddelerinde, İskenderun Caddesi üzerinde müştekiye ait apartman dairesinin doğu kısmındaki penceresine hasar bırakmaksızın açıp, içerisinde bir cürüm işlemek maksadıyla eve giriş yaparak, aynı yerden bir şey sirkat etmeden çıkış yaptığı esnada apartman sakini tarafından görüldüğünü ifade ederek, bunu gören zanlının evin batı kısmına bakan mutfak penceresinden atlayarak kaçtığını söyledi.

Olay yerinde yapılan soruşturmada ve bir işyerinden alınan kamera görüntülerinden, konu şahsın olay yerinden kaçtığı esnada üzerinde beyaz atlet ve lacivert şort olduğunun tespit edildiğini kaydeden polis, zanlının kaçtığı gece bir araba yıkama şirketinde görülerek olay yerinde hazırda bulunan polis ekibine bildirildiğini ve zanlının ardından şubeye celp edildiğini belirtti.

Kardeşler, zanlının şubede yapılan ilk soruşturmasında, ülkeye 4 Ağustos tarihinde 30 günlük vizeyle giriş yaptığının tespit edildiğini ve akabinde mahkeme emrince tutuklandığını ifade ederek, zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinde, içeride daha önce iç çamaşırıyla gezen bir kız görmesi üzerine içeriye girdiğini itiraf ettiğini söyledi.

Akabinde zanlının Girne Akçiçek Hastanesi’ne götürülerek, doktor kontrolünden geçirildiğini ve üzerinde herhangi bir darp izine rastlanmadığını aktaran Kardeşler, daha sonra ev sahibi olan müştekiden yapılan soruşturmada temin edilen ifadesinde çalınan herhangi bir şeyin olmadığının teyit edildiğini ifade etti.

Meseleyle ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını kaydeden polis, mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurdaki şahadeti tezekkür eden Yargıç Meltem Dündar, zanlının 20 günü aşmayan süreyle Merkezi Cezaevi’ne hükümsüz tutuklu olarak gönderilmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75