2019’un son kaçağı tutuklandı

banner37

Askeri yasak bölgeyi ihlal ederek, 2017 yılında Güney Kıbrıs’a kaçan ve önceki gün de güneyden kuzeye kaçak olarak geçen Hodan Ahmed Osman polise teslim oldu

banner87
2019’un son kaçağı tutuklandı
banner90
banner99

Serap ŞAHİN

Birinci dereceden askeri yasak bölgeyi ihlal ederek, 2017 yılında adanın kuzeyinden güneyine kaçan ve nereden geçiş yaptığı henüz tespit edilemeyen Hodan Ahmed Osman iki yıl sonra kuzeye geçerek teslim oldu.

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne giden Hodan Ahmed Osman ülkesine dönmek istediğini söyledi.

Zanlı Hodan Ahmed Osman, tutuklanarak dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve aleyhinde 3 gün tutukluluk temin edildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev alan polis memuru Aytan Özoğul’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Özoğul, olayla ilgili olguları mahkemeye aktardı.

Özoğul, zanlı Hodan Ahmed Osman’ın 2017 yılında henüz nerden çıkış yaptığı tespit edilemeyen bir yerden Güney Kıbrıs’a geçtiğini ve önceki gün ülkeye yine tespit edilemeyen bir yerden giriş yaptıktan sonra polise teslim olduğunu söyledi.

Zanlının ülkede hiçbir yasal statüsü bulunmadığını ve daha önce de nasıl giriş yaptığının henüz tespit edilemediğini belirten Özoğul, zanlının önceki gün polise teslim olarak ülkesine gönderilmek istediğini beyan ettiğini, ihraç işlemlerinin başlatılacağını kaydetti.

Özoğul, zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108