banner6

21 bin 713 TL çalmakla suçlanıyor

banner37

Ektam Kıbrıs Ltd.’de pazarlamacı olarak çalışan zanlı Ferhat Alparslan, işyerinden hırsızlık yaptığı gerekçesiyle tutuklandı

21 bin 713 TL çalmakla suçlanıyor
banner99

Emine UYSAL

Ektam Kıbrıs Ltd.’de pazarlamacı olarak çalışan zanlı Ferhat Alparslan, işyerinden 21 bin 713 TL hırsızlık yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

“Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Aysın Bilgin, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Erkan Çelik’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Çelik, Ektam Kıbrıs Ltd’de pazarlamacı olarak çalışan zanlı Ferhat Alparslan’ın Mayıs ile Ağustos 2017 tarihleri arasında Girne’de iki ayrı işyerine verdiği mallar karşılığında tahsil ettiği 21 bin 713 TL’yi sirkat etmekle methaldar olduğunu belirtti.

Erkan Çelik, zanlının etki edeceği tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, şikâyetin devam ettiğini kaydetti.

Zanlının evli ve iki çocuk babası olduğunu belirten Çelik, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve iki haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 09:47
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner110

banner104