banner6

22 yaşındaki gencin evinde pompalı av tüfeği bulundu

banner37

Zanlı M.Ç. “İthali Yasaklanmış Ateşli Silah İthali, Taşıma ve Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklandı

22 yaşındaki gencin evinde  pompalı av tüfeği bulundu
banner150 banner151 banner143

Güren TİLKİ

Bostancı’da M.Ç.’nin (E-22) kalmakta olduğu ikametgahta polis tarafından yapılan aramada; tasarrufunda ithali yasak olan bir adet pompalı av tüfeği bulunarak emare olarak alındı.
“İthali Yasaklanmış Ateşli Silah İthali, Taşıma ve Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı M.Ç, dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Şevket Gazi’nin huzurunda görüşülen davada savcı Aysın Bilgin,  Güzelyurt Polis Müdürlüğü’nde Adli Şube görev yapan polis memuru Ahmet Sonat’ı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Sonat, 24.01.2022 tarihinde alınan bilgide zanlının ikametgâhında ateşli silah olduğunun öğrenildiğini ve mahkemeden arama emri temin edildiğini söyledi.

Polis memuru Ahmet Sonat, aynı gün 23.05-23.30 saatleri arasında Bostancı'da, zanlıya ait tek odalı ikametgahta huzurunda mahkeme emri gereği yapılan arama neticesinde, yatak üzerinde adaya girişi yasak olan bir adet lazer marka 38868 seri numaralı pompalı av tüfeğinin kanunsuz olarak tasarrufunda bulundurduğunun tespit edildiğini söyledi.

Sonat, yapılan ileri soruşturmada zanlının 17.01.2022 tarihinde saat 10.39’da Girme Turizm Limanı'ndan adaya giriş yaptığı sırada, yetkili makamlardan izinsiz bir şekilde gizlice KKTC'ye geçirip taşıdığını itiraf ettiğini kaydetti.
Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu itiraf ettiğini söyleyen Sonat, KKTC'de narenciye kesim işçisi olarak çalıştığını anlattı.
Sonat, meselenin ciddiyetine vurgu yapıp, alınması gereken ifadeler ve gönüllü ifadenin teyit ve tekzibinin yapılması gerektiğini söyleyerek,  tahkikatın salimen sürdürülebilmesi için zanlının 2 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Şevket Gazi, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110