banner6

23 yıldır aranıyordu

banner37

Sahte kimlikle 1994 yılında yurt dışına çıkış yapan Abuzer Bozat önceki gün, Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan ülkeye giriş yaparken yakalandı, dün yargılandı ve 2 bin TL para cezasına çarptırıldı

23 yıldır aranıyordu
banner151 banner143

Emine UYSAL

23 yıl önce başkasının kimliği ile KKTC’den çıkış yapan Abuzer Bozat, önceki gün Beyarmudu Sınır Kapısı’ndan giriş yaparken yakalandı. Bozat, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde yargılandı ve 2 bin TL para cezasına çarptırıldı, 2 yıl boyunca aynı suçu veya başka bir suçu işlemeyeceğine dair 200 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzaladı.

Abuzer Bozat, 13 Kasım 1994 tarihinde Ercan Havaalanı’ndan İbrahim Yıldırımlar adına olan kimlik kartı ile KKTC’den çıkış yapmış, aranan şahıs ilan edilmişti.

“Başkasının kimliğine bürünme”, “Sahtekârlıkla kayıt temini” suçlamalarıyla önceki gün yakalanarak tutuklanan zanlı Abuzer Bozat, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Atilla Enver Etkin, Abuzer Bozat’ı itham etti.

Etkin, sanığın suç ortaklarının suç tarihinde yargılandığını ve sanığın sabıkasının olmadığını aktardı.

Mahkemede söz alan Abuzer Bozat, “Hatam için özür dilerim. Cezama razıyım. Bir daha böyle bir şey olmayacak” dedi.

Yargıç Cenkay İnan, sanığı kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında suçlu bulup, mahkûm ettiğini belirtti.

Yargıç İnan, suçun 23 yıl önce işlendiğine vurgu yapıp, sanığın polise yardımcı olduğunu ve suçunu kabul ettiğini kaydetti.

Yargıç Cenkay İnan, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, sanığı iki bin TL para cezası ödemesi ve iki yıl sulh ve sükûnu koruyacağına dair 200 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalamasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2017, 08:39
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104