24 bin 540 TL ve telefon sirkat etti

banner37

Pazarlamacı olarak çalıştığı şirketten para çaldığı gerekçesi ile tutuklanan zanlı Dolunay Hoplar, dün sabah Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı

banner87
24 bin 540 TL ve telefon sirkat etti
banner90
banner8

Meyil AVCAN

Pazarlamacı olarak çalıştığı şirketten para sirkat ettiği gerekçesi ile tutuklanan zanlı Dolunay Hoplar, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Mine Güçlüer huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında, Lefkoşa Adli Şube’de görevli polis memuru Kozal Debreli, tanık olarak dinlendi.

Yeminli şahadet veren polis memuru Debreli, zanlının 8 Ocak 2018 - 26 Haziran 2019 tarihleri arasında meydana gelen “Müstahdem Tarafından Sirkat” suçundan methaldar olduğunu söyledi.

Debreli, zanlının pazarlamacı olarak çalıştığı Her Ticaret LTD isimli işyerinden şirket adına tahsil etmiş olduğu 24 bin 540 TL nakit parayı ve işyerine ait cep telefonunu sirkat ettiğini belirterek, alınan şikayet üzerine zanlı aleyhinde soruşturma başlatıldığını kaydetti.

Aranan şahıs olan zanlının, önceki gün ülkeye giriş yaparken Ercan Havaalanı’nda gözaltına alındığını ifade eden Debreli, meseleyle ilgili soruşturmanın devam ettiğini ve incelenecek evraklar olduğunu söyledi.

Polis, bu bağlamda zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Mine Güçlüer, polisin verdiği şahadeti değerlendirerek, zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75