banner6

2.5 gramını iç çamaşırına sakladı

banner37

Polis, tasarrufunda 5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdiği İ.D.’yi suçüstü yakaladı ve mahkemeden, aleyhine, tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri talep etti

2.5 gramını iç çamaşırına sakladı
banner8

Sedef BOŞNAK
Gazimağusa’da, alınan ihbar üzerine harekete geçen narkotik polisleri, uyuşturucu suçundan 34 yaşındaki bir genci suçüstü tutukladı.
Meseleyle ilgili tutuklanan İ.D.’nin üst ve evinde yapılan aramada, şeffaf naylona sarılı, 2.5 gramı iç çamaşırında olan toplam 5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt etti.
Tahkikatını sürdüren polis, İ.D. aleyhine, mahkemeden 1 gün tutukluluk emri temin etti.

Emareleri laboratuvara gönderdi

Dünkü tutukluluk durulmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyi soruşturan NKÖM’de görevli polis memuru İbrahim Gökova’yı yeminli şahadete çağırdı.
Tanık polis İbrahim Gökova, aldıkları bir ihbar ışığında, 26 Ekim saat 20.30’da, Gazimağusa’da,, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü (NKÖM) ekipleri tarafından bir operasyon gerçekleştirdiklerini söyledi.
İbrahim Gökova, operasyon sonucu İ.D.(E-34)’nin iç çamaşırında, şeffaf naylona sarılı 2.5 gram, ikamet ettiği evde siyah çanta içerisinde 2.5 gram olmak üzere toplam 5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare zapt ettiklerini söyledi.
Suçüstü tutukladıkları zanlı aleyhindeki soruşturmasının henüz çok yeni olduğunu anlatan tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan şeffaf poşetleri ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirtti ve çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini açıkladı.
Tanık polis, tahkikatının selameti için mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün süre talep etti.
Huzurundaki meseleyi tezekkür eden Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlının 1 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

banner134

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104