25 pakette 25 gram Hintkeneviri

banner37

Narkotik polisi, el çantası ve kalemlik kutusu içinde uyuşturucu tasarruf eden 21 yaşındaki Nijeryalı üniversite öğrencisi E. G. A. aleyhine mahkemeden 1 gün tutukluluk emri temin etti

banner87
25 pakette 25 gram Hintkeneviri
banner90
banner99

SATIŞA HAZIR, PAKETLERDE… Polis memuru, mahkemede, zanlının üzerinde ve tasarrufunda bulunan siyah renk çanta içerisinde yaptığı aramada, 1 adet zipli naylon poşet içerisinde toplam 22 adet foil parçasına sarılı 13 gram; kalemlik içerisinde ise 13 adet foil kağıdına sarılı 12 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare zapt ettiğini söyledi

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’daki narkotik polisi, bir otobüs şirketine ait bir araçta tespit ettiği Nijeryalı üniversite öğrencisi bir gencin el çantası ile kalemlik kutusu içerisinde, satışa hazır 25 pakette 25 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddelere piyasaya sürülmeden el koydu.

Meseleyle ilgili tutuklanan 21 yaşındaki E. G. A., Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzuruna çıkartılarak aleyhine tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Hasan Derman’ı olguları aktarması için tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Derman, 5 Şubat 2020’de, tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisi ışığında, zanlıyı, saat 16.50’de, Nergisli Kavşağı’nda, bir otobüs şirketine ait araçta tespit edip alıkoyduğunu anlattı.

Hasan Derman, zanlının üzerinde ve tasarrufunda bulunan siyah renk çanta içerisinde yaptığı aramada, 1 adet zipli naylon poşet içerisinde toplam 22 adet foil parçasına sarılı 13 gram; kalemlik içerisinde ise 13 adet foil kağıdına sarılı 12 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare zapt ettiğini söyledi.

Derman, zanlı aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen neticelendirebilmek ve gerekli araştırmaları yapabilmek için süreye ihtiyacı olduğunu belirterek mahkemeden süre istedi.

Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve serbest kalması halinde tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlının 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75