27 yaşındaki kadının göğüslerini sıktı, mahkemelik oldu

banner37

Çamlıbel’de önceki gün manav dükkanından çıkarken karşılaştığı kadınla tokalaşırken, aniden kadını kendine doğru çekerek göğüslerini sıktığını, dün çıkarıldığı mahkemede kabul eden Halil Günveren, “O an yaptım, pişman oldum. Özür dilerim” dedi. Mahkeme, Günveren’i ileride ‘cinsel taciz’ suçundan yargılanmak üzere teminata bağlayarak serbest bıraktı.

27 yaşındaki kadının göğüslerini sıktı, mahkemelik oldu
banner99

Elmas TOKAY

Çamlıbel’de önceki gün bir manav dükkanının kapısında yaşanan cinsel taciz olayı dün Girne Kaza Mahkemesi’ne taşındı.

Manav dükkanının kapısında karşılaştığı ve tokalaştığı 75 yaşındaki Halil Günveren’in aniden kendisine doğru çekerek göğüslerini sıktığını belirten 27 yaşındaki bir kadın Çamlıbel Polis Karakolu’na şikayette bulundu. Kadının şikayeti üzerine tutuklanan Halil Günveren dün çıkarıldığı Girne Kaza Mahkemesi’nde hakkındaki suçlamayı kabul etti ve “O an yaptım, pişman oldum. Özür dilerim” dedi. Mahkeme, Günveren’i ‘cinsel taciz’ suçundan ileride yargılanmak üzere teminata bağlayarak serbest bıraktı.

Yargıç Hazan Aksun’un huzurunda görüşülen davada, Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Çamlıbel Polis Karakolu’nda görevli Polis Memuru Hakan Taşkıran iddia makamının tanığı olarak şahadet verdi.

banner134
Taşkıran, zanlı Halil Günveren’in önceki gün saat 14.00 sıralarında, bir manav dükkanından dışarıya çıkarken tokalaştığı 27 yaşındaki bir kadını, kendine doğru çekerek göğüslerini sıktığını ve cinsel tacizde bulunduğunu söyledi.

Mağdur kadının polis karakoluna giderek şikayetçi olduğunu kaydeden Taşkıran, zanlının tutuklandığını ve suçunu kabul ettiğini belirtti. Polis Memuru Taşkıran, soruşturmanın tamamlandığını ve zanlının ilerde yargılanmak üzere uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Tahkikat memurunun şahadetinin ardından Yargıç Hazan Aksun, zanlı Halil Günveren’e söz hakkı verdi. Günveren, “O an yaptım, sonra pişman oldum. Özür dilerim” dedi.

Yargıç Hazan Aksun da, tahkikat memurunun şahadetini, zanlının beyanlarını dikkate alarak, zanlının, davaları görüşülünceye kadar yurtdışına çıkışının yasaklanıp en yakın polis karakoluna haftada bir kez ispat-ı vücut yapmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2017, 11:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75