283 promil alkollü çıktı

banner37

Mehmetçik'te, aracına binmeye çalışan 71 yaşındaki Mehmet Poyraz’a aracıyla çarpıp kaçan ancak daha sonra yakalanan 59 yaşındaki Mehmet Gürsel Demiralp, mahkemeye çıkarıldı

283 promil alkollü çıktı
banner90
banner99

 HAYATİ TEHLİKESİ SÜRÜYOR… Kazada ağır yaralanan ve beyin kanaması geçiren ve kafatası ile kaburga kemikleri kırılan Mehmet Poyraz’ın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi

Ayşe BULUT

Mehmetçik'te, önceki akşam, aracına binmeye çalışan 71 yaşındaki yaya Mehmet Poyraz’a çarpıp kaçan ancak daha sonra yakalanan 59 yaşındaki Mehmet Gürsel Demiralp’in 283 promil alkollü olduğu belirlendi.

Mahkemeye çıkarılan Demiralp aleyhine 3 gün tutukluluk emri alındı.

Bu arada, kazada ağır yaralanan ve beyin kanaması geçiren ve kafatası ile kaburga kemikleri kırılan Mehmet Poyraz’ın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirildi.

İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Tutku Cantaş’ın huzurunda görüşülen davada, savcı, tanık olarak polis memuru Murat Ergün’ü dinletti.

banner134

Suçlamalar çok ciddi

Mahkemede yeminli şahadet veren Ergün, zanlı Mehmet Gürsel Demiralp’in “Dikkatsiz ve ihmalkar bir şekilde araç kullanarak ağır yaralama ile bir trafik kazası yapmak” ve “Nefesinde % 283 miligram alkol tesiri altında araç kullanmak”,  “Dikkatsizce ve ihtiyatsız ve acele ile araç kullanmak” ve “Yolun solunu muhafaza etmeden araç kullanmak” suçlarından methaldar olduğunu kaydetti.

Polis memuru Murat Ergün, 20 Ekim’de, saat 18.50’de, Mehmetçik’te, Kayabaş sokak üzerinde, zanlı Mehmet Gürsel Demiralp’in, yönetimindeki GM 513 plakalı araç ile batıdan doğu istikametine doğru dikkatsiz, ihtiyatsız ve acele ile ve tehlikeli bir şekilde seyrettiği sırada, muhtemelen yolun solunu muhafaza etmeyerek yolun sağına geçmesi sonucu, o esnada karşı şeritte park halinde bulunan Mehmet Poyraz’a ait GV 740 plakalı aracın sağ ön kısmına çarptığını belirtti.

Ergün, zanlının, kaza anında, yönetiminde GV 740 plakalı aracın sağ ön kapısını açmak üzere olan Mehmet Poyraz’a ait aracın sağ ön kısmı ile çarptığına vurgu yaptı.

Kaza mahallinden kaçtı

Polis memuru Murat Ergün, kazaya müteakip zanlının herhangi bir kimlik ve adres belirtmeden kaza mahallinden ayrıldığına dikkat çekti.

Ergün, kazada yaralanan Mehmet Poyraz’ın Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne sevk edildiğini belirtti. Ergün, Mehmet Poyraz’ın yapılan muayenesinde kafatasında çatlak, kaburgasında üç kırık ve beyin kanaması tespit edilerek müşahede altına alındığına vurgu yaptı.

Balalan’da yakalandı

Polis memuru Murat Ergün, zanlının, aynı gün kazadan 40 dakika sonra Balalan köyünde tespit edilerek tutuklandığını ve yapılan alkol testinde nefesinde % 283 miligram alkol tespit edildiğini kaydetti.

Zanlının gönüllü ifadesinde trafik kazası yaptığını kabul etmediğini belirten Ergün, gönüllü ifadesini saat 10.00’ da İskele Kaza Mahkemesi’nin ceza davaları salonunun yan tarafında verdiğini mahkemeye aktardı.

Poyraz’ın hayati tehlikesi var

Ergün, Mehmet Poyraz’ın iç kanama geçirdiğini ve dolayısıyla Lefkoşa devlet hastanesine sevk edildiğini ve hayati tehlikesinin devam ettiğini söyledi.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine, kaza mahalli çevresinde kamere kayıtlarının incelenmesi ve zanlının vermiş olduğu ifadenin teyit ile tekzip edilmesi gerektiğini belirten Ergün, zanlının 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.
   İskele Kaza Mahkemesi Yargıcı Tutku Cantaş, zanlının methaldar olduğu suçlara dikkat çekip, tahkikata olumsuz teki edebileceğinden 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75