2’si 6 bin TL ödedi

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucudan yakalanan yabancı uyruklu 2 genç, teminatla yargıya kadar serbest kaldı

banner87
2’si 6 bin TL ödedi
banner90
banner99

İKİSİ DE ÖĞRENCİ… Biri 17, diğeri 19 yaşında öğrenci olan zanlılar, yargıya kadar özgürlük için mahkeme veznesine toplam 6 bin TL yatırdı

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da uyuşturucudan yakalanan yabancı uyruklu S.A.A.M.(E-17) ve  M.O.N.M.(E-19) isimli 2 genç aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Polis, her iki genci dün teminat talebiyle mahkemeye çıkarttı ve her iki zanlı da davaları sonuçlanıncaya değin yurt dışına çakmaktan men edilip 3’er bin TL nakdi teminata bağlandı.

Şartları yerine getiren iki genç, yargıya kadar özgürlük için mahkeme veznesine toplam 6 bin TL yatırdı.

Sıra yargıda

İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mustafa Kavaz’ı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mustafa Kavaz, 27 Şubat’ta, S.A.A.M.’ın kalmakta olduğu yurt odasında,  S.A.A.M.’ı, M.O.N.M. ile birlikte tespit edip her iki zanlı üzerinde ve yurt odasında  arama yaptığını anımsattı.

Polis memuru, yapılan arama sonucu, S. A.A.M.’ın giydiği kotun cebinde 100 mlg  ağırlığında, M.O.N.M.’nin montunun cebinde ve sırt çantasında ise 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde ile 2 adet plastik öğütücüyü bulup emare zapt ettiğini anlattı.

Tahkikat maksatlı 6 gündür poliste tutuklu bulunan zanlılar aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını belirten polis memuru Kavaz, mahkemeden, öğrenci olan zanlıları teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, KKTC dışına çakmaktan men ettiği zanlıları 3’er bin TL nakdi teminata bağladı.

Çiğdem Güzeler, ayrıca, zanlıların haftada bir en yakın polis karakoluna giderek ısbatı vücut etmesini istedi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75