2’si yakalandı, 1’i koşarak kaçtı

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa’da bulundukları araçta, içerisinde tütünle karışık uyuşturucu olduğuna inanılan sigara içen 2 genci mahkemeye çıkarttı ancak üçüncü zanlıyı elinden kaçırdı

banner87
2’si yakalandı, 1’i koşarak kaçtı
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da bir polisin ihbarıyla, bir petrol istasyonuna gelen araç içerisinde yapılan aramada, içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan 3’ü içilmiş 5 adet sarma sigara ele geçirildi.

Konu araçta yolcu olup koşarak kaçan şahsı her yerde arayan polis, meseleyle ilgili tutukladığı Y.T. ile U.E.T.’yi, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde yargıç Hazan Aksun huzuruna çıkartarak, aleyhlerine tahkikat amaçlı 1’er gün tutukluluk emri temin etti.

Genç zanlılar, tutukluluk talebine itiraz etmedi.

Uyuşturucuyu, kaçan şahıs sattı

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, meselenin olgularını aktarması için PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Hasan Derman’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Hasan Derman, zanlıların, Gazimağusa ve Lefkoşa’da meydana gelen kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçlarından methaldar olduklarını söyledi ve meseleyle ilgili olguları aktardı.

Hasan Derman, 17 Temmuz 2019’da, saat 10,00’da, bir polisin, zanlıların şüpheli hareketlerini görmesi üzerine, Gazimağusa’da faaliyet gösteren bir benzin istasyonuna gelen KC 679 plakalı araç içerisinde arama yapıldığını söyledi.

Zanlı U.E.T. yönetimindeki araçta biri Y.T. olan 2 yolcunun bulunduğunu kaydeden Hasan Derman, diğer şahsın polisi görmesi üzerine koşarak kaçtığını ve her yerde arandığını dile getirdi.

Zanlıların polisi görmesi üzerine ellerinde tutmakta oldukları ve içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olan ucu yanık sigaraları attıkları sırada tespit edildiklerini belirten tanık polis, konu araçta yapılan aramada 3 adet içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan 3 adet sigara izmariti bulunarak emare alındığını anlattı.

Zanlıların gönüllü ifade vererek işledikleri suçları kısmen kabul edip, konu maddeleri araçtan koşarak kaçan şahıstan aldıklarını beyan ettiklerini belirterek, henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlılar aleyhine süre istedi.

Yargıç, tahkikatın selameti açısından zanlıların 1’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108