3 ayda 7 ev açtılar

banner37

Gazimağusa, Yeniboğaziçi ve Tuzla’da, 3 ayda, 7 kişiye ait evi açıp, içerisinden 5 bin sterlin ve 400 TL nakit para ile birçok ziynet eşyası sirkat eden 1’i kadın 5 kişi tutuklandı

banner87
3 ayda 7 ev açtılar
banner90
banner99

Sedef BOŞNBAK

Gazimağusa, Yeniboğaziçi ve Tuzla’da, 3 ayda, 7 kişiye ait evi açıp, içerisinden 5 bin sterlin ve 400 TL nakit para ile birçok ziynet eşyası sirkat eden 1’i kadın 5 kişi tutuklandı.

Meseleyle ilgili tutuklanan Neşe Demirel, Serhan Yıldırım, Uğur Bayraktar, Osman Aydın ve Zeki Yener, Gazimağusa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarılarak, aleyhlerine tahkikat maksatlı 3’er gün tutukluluk emri alındı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, meseleyle ilgili olguları, Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube Amirliği’nde görev yapan polis çavuşu Eren Erdelhan aktardı.

Polis çavuşu Eren Erdelhan, zanlıların, “geceleyin ev açma”, “ikametgahtan sirkat”, “bir cürüm işlemek kastıyla ikametgaha girme”, “kasti hasar” ve “mülke tecavüz” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Çavuş Eren Erdelhan, zanlıların, Tuzla’da; Çiçek Beyaz’ın, Menteş Gilol’un, Muhammet Sofi’nin,  Yeniboğaziçi’nde; Songül Ekşici’nin, Hüseyin Bağlar’ın, Gazimağusa’da; Yaşar Cemal’ın ve Hatice Altun’un evlerini açıp içerisinden para ve çok sayıda altın sirkat ettiğini söyledi.

Eren Erdalhan, KKTC genelinde sirkat suçuyla bağlantısı olan zanlıların Girne’de tutuklandıklarını anımsattı ve 25 Ekim-13 Aralık 2019 tarihleri arasında bahse konu evlerden para ve çok sayıda altın sirkat eden zanlılar aleyhine başlattığı tahkikatı salimen yürütebilmek için tutukluluk emri talep etti.

Kıdemli yargıç, talebi uygun buldu ve zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2020, 12:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75

banner108