3 bin TL teminat yatırdı, 50 bin TL’lik senet imzaladı

banner37

Üzerinde ve evinde yaklaşık 5 gram kokain türü uyuşturucu bulunan Hüseyin Turul’un aleyhindeki soruşturma tamamlandı ve ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

3 bin TL teminat yatırdı, 50 bin TL’lik senet imzaladı
banner90
banner99

   Üzerinde 4, evinde de 1 gram olmak üzere tasarrufunda 5 gram kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan Hüseyin Turul’un aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

   Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Murat Döşenci, huzurda bulunan zanlı Hüseyin Turul’un15 Temmuz 2020 tarihinde, saat 21.30 sıralarında, Girne’de Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonda, tasarrufunda bulundurduğu yaklaşık 4 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi yere attığı sırada tespit edilerek tutuklandığını söyledi.

   Döşenci, olayın akabinde zanlının ikametgâhında yapılan aramada ise yatak üzerinde kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde kalıntısı, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet pipet ve yaklaşık 1 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare yapıldığını mahkemeye aktardı.  

   Meseleyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirten Döşenci, zanlının uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Mahkeme, zanlının 3 bin TL nakdi teminat yatırması ve 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması şartları ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

(KAMALI HABER)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75