banner6

3 bin TL teminat yatırdı

banner37

Tasarrufunda 550 miligram ağırlığında iki tür uyuşturucu madde bulunan üniversite öğrencisi Mohammad Alnoor, ileride yargılanmak üzere teminatla serbest kaldı

3 bin TL teminat yatırdı
banner151

Sedef BOŞNAK

Üniversite kampusu içerisindeki bir yurt odasında yapılan aramada, tasarrufunda 550 miligram ağırlığında iki tür uyuşturucu madde bulunan Mohammad A. A. Alnoor, işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminat karşılığında serbest bırakıldı.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Gökan Asafoğulları’nın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Serhan Bundak, meseleyle ilgili gelişmeleri aktarması için, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Mahir Türe’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis Mahir Türe, 28 Kasım 2017’de, aldığı bir ihbar ışığında, zanlının kalmakta olduğu, üniversite kampusu içerisindeki bir yurt odasında yaptığı aramayı anımsattı ve çekmece içerisinde 50 miligram sentetik cannabinoid, elbise dolabı içerisindeki gözlük kılıfında ise yarım gram ağırlığında hintkeneviri türü maddeyi bulup emare aldığını hatırlattı.

Türe, itiraf niteliğinde gönüllü ifade verip suçlarını kabul eden zanlının yazılı dava tebliğini de kabul ettiğini belirterek, zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığından söz etti ve mahkemeden zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren yargıç, zanlıyı, davaları sonuçlanıncaya değin, 3 bin TL nakdi teminata bağlayıp, KKTC dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

Yargıç ayrıca, zanlının haftada 3 kez en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücut etmesine de emir erdi.

Tüm şartları yerine getiren zanlı, serbest kaldı.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2017, 10:16
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110