3 bin TL’yi ödeyemedi, cezaevine gitti

banner37

Narkotik polisinin uyuşturucu suçundan tutukladığı sabıkalı genç M.K. aleyhindeki polis soruşturması tamamlandı

banner87
3 bin TL’yi ödeyemedi, cezaevine gitti
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da narkotik polisinin uyuşturucu suçundan tutukladığı sabıkalı genç M.K., aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Tasarrufunda 3 gram ağırlığında uyuşturucu madde ve içerisinde uyuşturucu madde olan ucu yanık 4 adet sigara bulunan M.K., işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere KKTC dışına çıkmaktan men edilip, 3 bin TL nakdi teminata bağlandı.

Teminat şartlarını yerine getiremeyen M.K., hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi. M.K., şartları yerine getirinceye ya da yargılanıncaya kadar cezaevinde kalacak.

“Suçunu itiraf etti”

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü teminat duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman, meseleyle ilgili talebini aktardı.

Tanık polis Hasan Derman, 27 Şubat’ta, evinde tespit ettiği zanlı huzurunda yaptığı aramada, ahşap büfe içerisindeki şekerlik içerisinde, 3 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde ile büfenin üst kısmında içerisinde uyuşturucu madde olan 4 adet ucu yanık sarma sigara tespit ettiğini anlattı.

Hasan Derman, ifade vererek suçunu kabul eden zanlının, konu maddeleri tanımadığı 2 kişiden bilmediği miktarda satın aldığını itiraf ettiğini belirterek, zanlı aleyhine yürüttüğü soruşturmasını tamamladığını dile getirdi.

Zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini kaydeden tanık polis, mahkemeden benzer 4 sabıkası bulunan zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, konu suçların ciddiyetine ve yaygınlığına vurgu yaptıktan sonra, tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koyduğu M.K.’yi 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Çiğdem Güzeler, ayrıca, M.K., lehine KKTC vatandaşı bir kefilin 75 bin TL’lik kefalet senedi imza etmesini istedi.

Şartları yerine getiremeyen zanlı, hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75