3 bin TL’yi ödeyemedi cezaevine gitti

banner37

Gazimağusa’da H. G.’ye uyuşturucu verdiği gerekçesiyle aranan ve bir bet ofiste uyuşturucu maddeyle yakalanan İbrahim Turaç, aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı

3 bin TL’yi ödeyemedi cezaevine gitti
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da H. G.’ye uyuşturucu verdiği gerekçesiyle aranan ve bir bet ofiste tasarrufundaki uyuşturucu maddeyle yakalanan İbrahim Turaç, aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Meseleyle ilgili poliste tutuklu bulunan Turaç, dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler’in huzuruna çıkarıldı ve ileride yargılanmak üzere 3 bin TL nakdi teminata bağlandı. Teminat parasını yatıramayan Turaç, şartları yerine getirinceye ya da yargılanıncaya kadar hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Dünkü teminat duruşmasında, meseleyle ilgili olguları, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan Hasan Derman yeminli şahadet altında sundu.

Tanık polis Hasan Derman, yaptığı araştırma sonucunda, bet ofiste tespit ettiği İbrahim Turaç’ın, bir başka meseleden tutuklanan H. G.’ye uyuşturucu vermediğini tespit ettiğini kaydetti ve zanlıya ‘465 mg uyuşturucu madde tasarrufundan’ yazılı dava tebliğ ettiğini anlattı.

Hasan Derman, tahkikatını tamamladığını ifade etti ve mahkemeden, zanlının yargılanacağı tarihte mahkemede hazır olmasını sağlamak amacıyla uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren kıdemli yargıç, zanlıyı, işlediği iddia edilen suçlardan ileride yargılanmak üzere, 3 bin TL nakdi teminata bağladı.

Tüm pasaport ve seyahat belgelerine el konulup, bu maksatla yurt dışına çıkışı yasaklanan zanlı, teminat şartlarını yerine getiremeyince, Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75