banner6

3 çeşit uyuşturucuyla yakalandılar

banner37

Girne’de kanunsuz uyuşturucu madde (hint keneviri, sentetik cannabinoid, uyuşturucu madde içeren hap) alma, verme ve tasarrufundan bulundurma suçlarından dolayı 3 kişi tutuklandı

3 çeşit uyuşturucuyla yakalandılar
banner151 banner143

Mustafa ÖZYAĞCI-Ceren ÖZBİL

Girne Canbulat Sokak’ta önceki gün saat 18.00 sıralarında kanunsuz uyuşturucu madde (hint keneviri, sentetik cannabinoid, uyuşturucu madde içeren hap) alma, verme ve tasarrufundan bulundurma suçlarından dolayı 3 kişi tutuklandı.

Sokak’ta şüpheli olarak görülen Osaruese Elijah Uwoggren’in üzerinde arama yapan polis, aramada şeffaf naylona sarılı hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 5 gram ağırlığında madde buldu.

Yürütülen soruşturma ve alınan ifadenin ardından olayla ilgisi olduğuna inanılan Joseph Ogbowu ve Anastassıya Kukunova’da tutuklandı.

Uyuşturucu madde bulundurma ve verme ile ilgili dün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan 3 zanlı hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Tahkikat memuru yeminli tercüman eşliğinde şahadet verdi

Ceza Davaları Yargıcı Musa Avcıoğlu’nun huzurunda yeminli tercüman eşliğinde görüşülen davada Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mustafa Zor, şahadet vererek olguları aktardı.

Zor, 03.11.2017 tarihinde, saat 18.00 sıralarında, Girne’de, Canbulat Sokak’ta şüpheli olarak görülen Osaruese Elijah Uwoggren’in (E-25) üzerinde yapılan aramada hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 5 gram ağırlığında şeffaf naylona sarılı madde bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Polis memuru Zor, yürütülen ileri soruşturma neticesinde mesele ile ilgisi görülen Joseph Ogbowu’nun (E-20) Alsancak’ta bulunan ikametgahında ve üzerinde yapılan aramada; bir adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi, hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 40 gram ağırlığında madde ile içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücü, bir adet sigara sarma kağıdına sarılı yaklaşık 100 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan yaklaşık 0.5 gram ağırlığında madde,  uyuşturucu madde içerdiğine inanılan bir adet tam ve bir adet yarım hap bulunarak emare olarak alındığını kaydetti.

Zor, zanlılardan alınan gönüllü ifadelerinin sonucunda olayla bağlantısı olduğu düşünülen Anastassiya Kukunova’nın ikametgâhında yapılan arama sonucunda tutuklandığını söyledi.

Tahkikatın yeni başladığını belirten Polis memuru Zor, zanlıların verdikleri gönüllü ifadede suçlarını kabul ettiklerini söyledi.

Zor, zanlıların serbest kalması halinde kaybolduklarına inanılan emarelere etki edebileceğini düşündüklerini bundan dolayı soruşturmanın selameti açısından zanlıların 3 gün süre ile poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç, Musa Avcıoğlu, tahkikatın yeni başladığını, tahkikatın selametle yürütülmesi için, talep edilen sürenin uygun olduğunu ve zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2017, 10:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104