banner6

3 genç suçüstü tutuklandı

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa’nın Karakeşliler Bölgesi’ndeki bir eve düzenlediği baskında, uyuşturucu ve uyuşturucu satışından elde edinildiğine inanılan 17 bin TL ile 30 Euro ele geçirdi

3 genç suçüstü tutuklandı
banner150 banner150 banner151

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da, alınan ihbar üzerine harekete geçen narkotik polisi, Karakeşliler Bölgesi’ndeki bir eve baskın düzenledi ve uyuşturucu suçundan 3 genci suçüstü tutukladı.

Uyuşturucu madde ithal ve tasarruf gibi ciddi suçlardan tutuklanan M.D. (E-23), Ö.O.(E-21) ve T.M.G. (K-18), Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkartılarak, aleyhlerine, tahkikat maksatlı 1’er gün tutukluluk emri alındı.

Polis ekipleri, operasyonda, M.D.’nin evinde ve Ö.O.’nun kullanımındaki araçta yaptığı aramada, toplam

 8.5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, üzerinde kalıntı bulunan hassas terazi ve öğütücü, ayrıca uyuşturucu madde satışından elde edinildiğine inanılan 17 bin TL ile 30 Euro’yu bulup emare zapt etti.

Emareleri laboratuvara gönderdi

Dünkü tutukluluk durulmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyi soruşturan NKÖM’de görevli polis memuru İbrahim Gökova’yı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis İbrahim Gökova, 15 Aralık’ta, aldıkları bir ihbar ışığında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme

Müdürlüğü ekipleri tarafından Gazimağusa’da, Karakeşliler Bölgesi’ndeki M.D.’nin ikametgahına operasyon gerçekleştirdiklerini söyledi.

İbrahim Gökova, tüm zanlıların bulunduğu eve düzenlenen operasyon sonucu, evin salonunda, masa üzerinde, kapaklı cam kavanozda 1 gram, üzerinde kalıntı bulunan siyah öğütücü ve klozet içerisine atılmış vaziyette 7 adet alüminyum folyo kağıdına sarılı 7 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el konulduğunu ifade etti.

Gökova, konu evin yatak odasında ise dolap içerisinde üzerinde kalıntı bulunan hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edinildiği düşünülen 17 bin TL ve 30 Euro nakit para bulunarak zapt edildiğini anlattı.

Zanlı Ö.O.’nun kullanımında bulunan araçta yapılan aramada ise yaklaşık yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye de el koyduklarını sözlerine ekledi.

Suçüstü tutukladığı tüm zanlılar aleyhindeki soruşturmasının henüz çok yeni olduğunu anlatan tanık polis, zapt ettiği emareleri, incelenmesi için Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan alüminyum folyoları ise parmak izi araştırması için Parmak İzi Şubesi’ne gönderdiğini belirtti ve çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini belirtti.

Tanık polis, tahkikatının selameti için zanlılar aleyhine mahkemeden 3 gün süre talep etti.

Huzurundaki meseleyi tezekkür eden Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlıların, tahkikat maksatlı 1’er gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2021, 15:31
banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110