3 gram uyuşturucu aranıyor

banner37

Babasının huzurunda yapılan aramada Alayköy’deki evinde 2 gram uyuşturucu madde bulunan Kemal Ulutaş’ın tutukluluk süresi uzatıldı

3 gram uyuşturucu aranıyor
banner90
banner99

Emine UYSAL

Daha önce de birkaç kez uyuşturucudan tutuklanan ve “Bana vahiy geldiği için uyuşturucu kullanıyorum”, “Uyuşturucuyu tedavi amaçlı kullanıyorum” gibi sözleriyle kamuoyunun dikkatini çeken ve yine evinde iki gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan Kemal Ulutaş’ın tutukluluk süresi 3 gün daha uzatıldı.

Kemal Ulutaş’ın Alayköy’deki evinde babasının huzurunda arama yapan polis 2 gram uyuşturucu buldu.

Polis, zanlının maddeyi 5 gram olarak aldığını ve 3 gramın arandığını belirtti.

banner134
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Tacan Reynar’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 8 Kasım’da Alayköy’de zanlının ikametgâhında, babasının huzurunda yapılan aramada, iki gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu söyledi.

Polis memuru Cemal Ramiz, zanlının tasarrufunda ayrıca içinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan iki adet sarma sigara, iki adet öğütücü ve hassas terazi bulunarak emare alındığını kaydetti.

Ramiz, zanlının polise teslim olduğunu ve gönüllü ifade verdiğini söyleyerek, ifadesine göre 3 gram uyuşturucu maddenin kayıp olduğunu belirtti.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine dikkat çeken Ramiz, zanlının 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Zanlının avukatı Barış Mamalı, zanlının ifadesinin gönüllü olmadığını savundu. Kıdemli Yargıç Tacan Reynar, zanlının tahkikat amaçlı 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Kasım 2017, 10:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75