3 gramı 30 Euro’ya aldım

banner37

Akdoğan’da şüpheli hareketleri sonucu tasarrufunda uyuşturucu madde ele geçirilen A. C., mahkemede suçunu itiraf etti:

banner87
3 gramı 30 Euro’ya aldım
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Akdoğan’daki bir lise önündeki park yerinde şüpheli hareketler sergileyen A. C.’nin üzerinde arama yapan polis, adı edilenin elinde tuttuğu foil kağıdı içerisinde 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirdi.

Suçüstü tutuklanıp, “3 gramını 30 Euro’ya satın aldım” diye itirafta bulunan A. C., dün, Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzuruna çıkarılarak, aleyhine, tahkikat maksatlı 1 gün tutukluluk emri temin edildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mahir Türe’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Mahir Türe, 12 Haziran 2019’da, Akdoğan köyünde meydana gelen kanunsuz Hintkeneviri türü uyuşturucu madde alma ve tasarruf suçundan methaldar olduğunu söyledi ve saat 19.00’da, köydeki bir lise karşısındaki park alanında bulunan zanlının şüpheli hareketlerinden şüphe edilmesi üzerine, bir polis tarafından üzerinde arama yapıldığını anlattı.

A. C.’nin üzerinde arama yapıldığını belirten Mahir Türe, arama sonucu suçüstü tutuklanan A. C.’nin elindeki foil kağıdı içerisinde 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare zapt edildiğini söyledi.

Türe, gönüllü ifade veren zanlının konu maddeleri bir gün önce, ayni yerde, soy ismini bilmediği bir kişiden, 3 gram olarak alıp 30 Euro verdiğini belirterek suçunu itiraf ettiğini anlattı ve henüz yeni başlayan tahkikatını salimen tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan, zanlının tahkikatın selameti açısından 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75