3 gramını 100 TL’ye aldığını itiraf etti

banner37

Gazimağusa’da uyuşturucudan tutuklanan üniversite öğrencisi Nijeryalı genç aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi

banner87
3 gramını 100 TL’ye aldığını itiraf etti
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa’da uyuşturucudan tutuklanan üniversite öğrencisi Nijeryalı genç aleyhine mahkemeden tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin edildi.

Meseleyle ilgili tutuklanan 25 yaşındaki T.J.K. İsimli genç, polise itiraf nitelikli gönüllü bir ifade vererek, hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi, Gazimağusa’daki bir erkek şahıstan, 100 TL karşılığında 3 gram olarak satın aldığını belirtti.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman yanıtladı.

Tanık polis Hasan Derman, 13 Eylül’de saat 17.35’te aldıkları ihbar doğrultusunda, bölgedeki bir rezidansta tespit ettiğini anlattı.

Hasan Derman, 18.05’te mahkeme emriyle yaptıkları aramada, zanlıyı kareli kağıda sarılı konu maddeyi konu ikametgahın balkonundan aşağıya attığı sırada tespit edip tutukladığını dile getirdi.

Tanık polis, zanlının itiraf niteliğinde gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğine de değindikten sonra, meseleyle ilgili aradığı bir şahsın bulunduğunu belirterek aldığı emareleri incelenmesi için ilgili laboratuarlara göndereceğini anlattı ve mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti, değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlının ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaptı ve meseleyle ilgili tahkikatın salimen neticelendirilebilmesi için 3 gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner75