3 gramını 40 Euro’ya almış!

banner37

Narkotik polisinin uyuşturucudan yakaladığı 22 yaşındaki V. S., mahkemeye çıkartılarak hakkında tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri alındı

banner87
3 gramını 40 Euro’ya almış!
banner90
banner8

SUÇUNU KABUL ETTİ… Polise gönüllü ifade verip suçunu kabul eden zanlının, konu maddeyi, yabancı bir şahıstan 40 Euro karşılığında 3 gram olarak satın aldığını söylediği belirtildi

Sedef BOŞNAK

   Narkotik polisi, aldığı ihbar doğrultusunda, aracında kağıt parçası içerisine sakladığı 2.5 gram ağırlığındaki uyuşturucu ile içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan tütünle karışık ucu yanık bir adet sarma sigarayla yakaladığı genç aleyhine, mahkemeden, tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri temin etti.
   Polise gönüllü ifade verip suçunu kabul eden zanlının, konu maddeyi yabancı bir şahıstan 40 Euro karşılığında 3 gram olarak satın aldığını söylediği belirtildi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Gökhan Eser, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman’ı yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis Hasan Derman, zanlının, 29 Temmuz 2019’da, Dörtyol Polis Karakolu önünde, saat 23.00’te durdurulup, aracında ve üzerinde arama yapıldığını anlattı.
   Hasan Derman, konu aracın ön konsolunda, üzeri yazılı kağıt parçası içerisine 2.5 gram ağırlığındaki uyuşturucu ile aracın vites kısmında, içerisinde sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan tütünle karışık ucu yanık bir adet sarma sigara bulup emare aldığını söyledi.
   Derman, zapt ettiği emareleri ve emarelerin muhafazasında kullanılan kağıt parçasını, incelenmesi için laboratuvara gönderdiğini dile getirdi.
   Polis, tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.
   Yargıç, tahkikatın selameti açısından zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75