3 gün daha tutuklu kalacak

banner37

Gazimağusa’da kaldığı evde, satışa hazır 10 paket içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan 5.5 gram ağırlığında madde, öğütücü, hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edinildiği düşünülen para ele geçirilen Ürdün uyruklu genç aleyhine yürütülen soruşturma sürüyor

3 gün daha tutuklu kalacak
banner90
banner99

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da kaldığı evde, satışa hazır 10 paket içerisinde uyuşturucu olduğuna inanılan 5.5 gram ağırlığında madde, öğütücü, hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edinildiği düşünülen para ele geçirilen Ürdün uyruklu genç aleyhine mahkemeden 3 gün ek tutukluluk emri temin edildi.

   Dünkü ek tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, meseleyle ilgili gelişmeleri aktardı.

   Özdesoy, zanlının, uyuşturucu alma-verme ve tasarruf suçlarından methaldar olduğunu belirtti ve 4 Eylül 2020’de, saat 15.00’te, zanlının kalmakta olduğu ikametgahta, şahsın huzurunda arama yaptıklarını söyledi.

   Tanık polis, konu ikametgahta yapılan aramada, evdeki orta masa üzerinde, yarım gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde Hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet öğütücüyü bularak emare zapt ettiğini anlattı.

banner134
   Polis ayrıca, masanın iç kısmında satışa hazır 10 adet poşet parçasına sarılı toplam 5 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet hassas terazi ve uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan 500 TL ile 150 dolar parayı da ele geçirdiğine vurgu yaptı.

   Zanlının gönüllü ifade vererek suçunu kabul ettiğini anlatan tanık polis, zanlının, tasarrufundaki maddeleri, tanımadığı bir şahıstan 31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında, 13 gram olarak bin 500 TL’ye satın alıp, konu maddelerden 4 kişiye verdiğini belirttiğine dikkat çekti.

   Tanık polis, şahadetinin devamında, aradığı kişilerin ve emarelerin var olduğunu belirterek, zapt ettiği emareleri incelenmesi için gönderdiği laboratuvardan henüz sonuç alamadığını dile getirdi.

   Polis, tahkikatını salimen neticelendirebilmek için mahkemeden zanlı aleyhine ek tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, polisin çok yünlü yürüttüğü tahkikatını henüz neticelendiremediğine değinerek, süreye ihtiyacı olduğunu belirtti ve zanlının 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75