3 gün tutuklu kalacaklar

banner37

Lefkoşa Küçükkaymaklı bölgesinde, çalıntı ziynet eşyalarını bir kuyumcuya satma girişiminde bulanan iki kişiden biri, polisten kaçmaya çalışınca aksiyon filmlerini aratmayacak bir kovalamaca yaşandı

3 gün tutuklu kalacaklar

Meyil AVCAN

Lefkoşa Küçükkaymaklı bölgesinde, otobüs terminali yakınlarında, dün sabah aksiyon dolu ve film sahnelerini aratmayan anlar yaşandı.

Girne’de bir ikametgâhtan sirkat ettikleri çalıntı ziynet eşyalarını otobüs terminali yakınlarındaki bir kuyumcu dükkânına satma girişiminde bulanan Özcan Aslan  ve Devrim Akar’ın bu girişimiyle ilgili ihbar alan polis, hemen olay yerine gitti.

Zanlıları otobüs terminali içerisinde tespit eden polis, altın hırsızlarına “dur” ihtarında bulundu.

Polisin ihtarına uyan Özcan Aslan, orada gözaltına alınırken; geçmişte de benzeri sirkat suçlarından birçok sabıkası bulunan Devrim Akar, kaçmaya çalıştı.

Bölgede bulunan vatandaşların şaşkın bakışları arasında yaşanan kovalamaca esnasında polis, zanlıyı durdurmak için havaya ateş açtı. Korkulu anların yaşandığı kovalamacanın sonucunda Devrim Akar da gözaltına alındı.

Girne’de meydana gelen ev açma ve ikametgâhtan sirkat meselesiyle ilgili tutuklanan zanlılar, bugün Girne Kaza Mahkemesi’nde yargıç huzuruna çıkarılacak.

Doğanköy’deki bir evden çalınan altınlar olabilir

Polis Basın Subaylığı’ndan edinilen bilgiye göre, dün sabah saat 09.30 sıralarında, tasarruflarında çalıntı ziynet eşyalarını bir kuyumcuya satmaya çalışan iki zanlı, alınan ihbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri tarafından yakalandı.

Otobüs terminali içerisinde, bankta oturan zanlı Devrim Akar’ın, polisin ‘Dur’ ihtarına uymayarak kaçma girişiminde bulunması üzerine, yaşanan kovalamaca sonrası, polis tarafından uyarı amaçlı havaya iki el ateş açıldı.

Sabah saatlerinde kalabalık ve hareketli olan bölgede duyulan silah sesleri kısa süreli paniğe neden olurken, Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamada, olayda herhangi bir yaralanma yaşanmadığı bildirildi.

Polise teslim olan zanlı Özcan Aslan’ın tasarrufunda ele geçirilen çalıntı ziynet eşyaları ise emare olarak alındı.

Girne’de Doğanköy bölgesinde, kısa süre önce, bir ikametgâhta meydana gelen faali meçhul sirkat olayıyla bağlantısı olabileceğine inanılan zanlıların, tasarruflarında ele geçirilen ziynet eşyalarının söz konusu ikametgâhtan çalınan eşyalar olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

Öte yandan, olayın ilk anlarında, yaşanan kovalamaca esnasında zanlı Devrim Akar’ın polis tarafından ayağından vurularak yakalandığı iddia edilirken, görgü tanıkları zanlının olay yerinden ambulansla alındığını belirtti. İlerleyen saatlerde Polis Basın Subaylığı tarafından yapılan açıklamadaysa, söz konusu iddialar yalanlandı.


An be an şahit oldular
 

KIBRIS’a konuşan görgü tanıkları, dün sabah saatlerinde, otobüs terminali içerisindeki banklarda oturup konuşan 4 kişi arasında aniden seslerin yükseldiğini ve ilk etapta kavga çıktığını zannettiklerini dile getirdi.
   Bağrışmalar sonrası, bir kişinin koşmaya ve başka bir kişinin de onu kovalamaya başladığını belirten görgü tanıkları, arkadan koşan şahsın, “Dur” diyerek bağırdığını ifade etti.
   Gazeteci Kemal Aşık Caddesi’nden koşarak İstiklal Sokak’a doğru kaçan şahsı kovalayan polis memurunun tabancası ile ateş ettiğini kaydeden görgü tanıkları, otobüs terminali içerisindeki polis memurunun ise diğer şahsı yakaladığını söyledi.
   Bankta oturan zanlı Fırat Çamak’ın tasarrufundaki poşetin içerisinde ziynet eşyaları olduğunu gördüklerini dile getiren vatandaşlar, polis memurunun, bölgedeki vatandaşların da yardımıyla, zanlının ellerini ayakkabı bağcıklarıyla bağladığını belirtti.

Otobüs terminali içerisinde başlayan kovalamacanın, polisin ‘Dur’ ihtarına uymayarak ara sokaklara doğru sürdüğünü anlatan görgü tanıkları, zanlı Devrim Akar’ın polisin uyarı amaçlı ateş etmesi üzerine, İstiklal Sokak içerisinde yakalandığını söyledi.

Görgü tanıkları, kovalamaca esnasında kaçan zanlı Devrim Akar’ın polis tarafından ayağından vurularak durdurulduğunu öne sürdü.  Kovalamaca esnasında olaya şahit olan görgü tanıkları, polisin zanlıya ‘Dur’ uyarısında bulunduğunu ancak zanlının kaçmaya devam ettiğini belirtti.

Koşarken aniden yere yığılan zanlının kendisini kovalayan polis memuru tarafından yakalandığını kaydeden görgü tanıkları, daha sonra zanlı Devrim Akar’ın olay yerine gelen ambulansla götürüldüğünü iddia etti.

Devrim Akar ve Özcan Aslan isimli zanlılar, girnede meydana gelen ev açma ve ikametgahtan sirkat meseleleriyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 3 gün tutuklu kalacak

Zanlılar aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı


 

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER