‘3 milyon 50 bin sterlinlik yolsuzluk’ bugün mahkemede

banner37

Adları “3 milyon 50 bin sterlinlik yolsuzluk” olayına karışan 8 kişi, teminat talebiyle bugün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkacak

banner87
‘3 milyon 50 bin sterlinlik yolsuzluk’ bugün mahkemede
banner90
banner8

8 KİŞİ MAHKEMEYE ÇIKACAK… Yapılan şikayet üzerine “Resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme” suçlamasıyla Girne Polis Genel Müdürlüğü tarafından aleyhlerine soruşturma başlatılan Vakkas Altınbaş, Orkun Altınbaş, Mehmet Altınbaş, Ahmet Bayraktar, Mehmet Akacan, avukat Refet Uzun ile tasdik memurları Mehmet Şefik Ormancı ve Kemal Yorgancıoğulları bugün teminat talebiyle mahkemeye çıkacak.

KIBRIS ÖZEL

Adları “3 milyon 50 bin sterlinlik yolsuzluk” olayına karışan Vakkas Altınbaş, Orkun Altınbaş, Mehmet Altınbaş, Ahmet Bayraktar, Mehmet Akacan, avukat Refet Uzun ile tasdik memurları Mehmet Şefik Ormancı ve Kemal Yorgancıoğulları teminat talebiyle bugün Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkacak.

Bilindiği üzere Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş, büyük bir vurgun yapmakla suçlanıyor.

Satın aldıkları mallara karşılık 4 milyon sterlin peşin ödeme yapan Altınbaşların, 3 milyon 50 bin sterlinlik ileri tarihli iki çek yazdıkları ancak çeklerin tarihi gelmeden Hüseyin Cahit’in vefat etmesiyle sahteciliğin devreye girdiği iddia ediliyor.

Hüseyin Cahit’in vefatının ardından, Cahit hayattaymış gibi sözleşme yapıldığı ve bu çeklerin karşılığında başka mallar alınmış gibi gösterildiği ileri sürülüyor.

Neler yaşanmıştı?

Hüseyin Cahit’in vekili sahte belgeyi imzaladığını itiraf etti

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre; olaydan bir yıl sonra sözleşmede satıcı Hüseyin Cahit’in vekili olduğu ileri sürülen Ahmet Bayraktar isimli kişi, Girne Adli Şube’ye gidip, sahte sözleşmeyi Hüseyin Cahit adına ve o hayattaymış gibi imzaladığını itiraf eden bir gönüllü ifade verdi.

Sözleşmeye mallar eklendi

Mal sahibi Hüseyin Cahit’in ölmesiyle Altınbaşların, avukat Refet Uzun vasıtasıyla yeni bir satış sözleşmesi hazırladığı ve bu sözleşmede eski sözleşmede olmayan malların eklenip, vekil Ahmet Bayraktar’ın imzaladığı ileri sürüldü.

Çekleri ödememek için ara emri aldılar

Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın ‘sahte sözleşme’ ile mahkemeye müracaat edip, 3 milyon 50 bin sterlinlik çeklerin ödenmesinin durdurulması için ara emri aldı.

Ahmet Bayraktar’ın Girne Adli Şube’ye giderek sahte sözleşmeyi imzaladığına dair ifade vermesinin ardından polis soruşturmayı derinleştirdi.

Girne Kaza Mahkemesi yargıcı

tutuklama emri vermedi

Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği tarafından başlatılan “Resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme” suçlarıyla ilgili soruşturma çerçevesinde polis mahkemeye başvurarak, Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın tutuklanması için ‘derdest emri’ talep etti ancak Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar, ‘Altınbaşların polise çağrılmaları halinde gelecekleri’ kanaatiyle istenen tutukluluk emrini vermedi.

Altınbaş yurtdışına çıkış yaptı

Bu gelişmeler yaşanırken, 6 Kasım’da yurtdışından dönen Orkun Altınbaş, aynı gün yeniden yurtdışına çıkış yaptı. Mehmet Altınbaş’ın ise KKTC’de olduğu öğrenildi.

Bugün mahkemeye çıkarılacaklar

Güvenilir kaynaklara göre, meseleyle ilgili çok yönlü soruşturmasını sürdüren polis, bugün “Resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme” suçlamalarıyla ileride yargılanmak üzere Vakkas Altınbaş, Orkun Altınbaş, Mehmet Altınbaş, Ahmet Bayraktar, Mehmet Akacan, avukat Refet Uzun ile tasdik memurları Mehmet Şefik Ormancı ve Kemal Yorgancıoğulları’nı teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkaracak.

Öte yandan, zanlılar arasında adı geçen Orhun Altınbaş’ın 6 Kasım’da ülkeye döndüğü ancak aynı gün yeniden yurtdışına çıktığı öğrenilmişti. Orkun Altınbaş’ın ülkeye dönüp dönmediği de bugün belli olacak.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Pileli
Pileli - 8 ay Önce

Sizlerin nasıl zengin olduğu belli

SIRADAKİ HABER

banner75