3 milyon 50 bin sterlinlik yolsuzluk

banner37

Mehmet Altınbaş ile Orkun Altınbaş’ın, Hüseyin Cahit’ten 7 milyon 50 bin sterline Girne şehir merkezindeki dükkanlarını satın alıp, 4 milyon sterlin ödedikleri, geri kalan miktara ileri tarihli çek yazdıkları ancak Cahit’in vefat etmesiyle, sahte belgelerle bu parayla başka mallar satın alınmış gibi gösterildiği iddia ediliyor

3 milyon 50 bin sterlinlik yolsuzluk
banner99

HÜSEYİN CAHİT’İN OĞLU VE TEREKE MUKAYYİTLİĞİ ŞİKAYETÇİ OLDU… İddialara göre, Hüseyin Cahit vefat ettikten sonra vekili olan Ahmet Bayraktar, Altınbaşların avukatı Refet Uzun ve tasdik memurları Şefik Ormancı ile Kemal Yorgancıoğulları’nın hazırladığı sahte bir sözleşmeyi imzaladı ve bu sözleşmeyle Altınbaşların 3 milyon 50 bin sterlinlik mal aldıklarını onayladı. Olaydan bir yıl sonra Bayraktar, polise giderek itiraf içerikli gönüllü ifade verdi. Durumu öğrenen Hüseyin Cahit’in oğlu Sermet Cahit ve Tereke Mukayyitliği, olaya karışan tüm kişilerden şikayetçi oldu.

8 KİŞİ PAZARTESİ GÜNÜ MAHKEMEYE ÇIKARILACAK… Yapılan şikayet üzerine “Resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme” suçlamasıyla soruşturma başlatan Girne Polis Müdürlüğü’nün, Orkun Altınbaş ve Mehmet Altınbaş’ın tutuklanması için mahkemeden ‘derdest emri’ talep ettiği, ancak mahkemenin buna onay vermediği öğrenildi. Öte yandan, polisin soruşturması çerçevesinde Vakkas Altınbaş, Orkun Altınbaş, Mehmet Altınbaş, Ahmet Bayraktar, Mehmet Akacan, avukat Refet Uzun ile tasdik memurları Mehmet Şefik Ormancı ve Kemal Yorgancıoğulları’nın pazartesi günü teminat için mahkemeye çıkarılacağı öğrenildi.

  

KIBRIS ÖZEL

   Girne’de Hüseyin Cahit’ten 7 milyon 50 bin sterlin değerinde şehir merkezindeki dükkanları satın alıp, 4 milyon sterlin ödeme yapan Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş, büyük bir vurgun yapmakla suçlanıyor.

   Satın aldıkları mallara karşılık 4 milyon sterlin peşin ödeme yapan Altınbaşların, 3 milyon 50 bin sterlinlik ileri tarihli iki çek yazdıkları ancak çeklerin tarihi gelmeden Hüseyin Cahit’in vefat etmesiyle sahteciliğin devreye girdiği iddia edildi.

   Hüseyin Cahit’in vefatının ardından, Cahit hayattaymış gibi sözleşme yapıldığı ve bu çeklerin karşılığında başka mallar alınmış gibi gösterildiği ileri sürüldü.

Hüseyin Cahit’in vekili sahte  belgeyi imzaladığını itiraf etti

   Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgilere göre; olaydan bir yıl sonra sözleşmede satıcı Hüseyin Cahit’in vekili olduğu ileri sürülen Ahmet Bayraktar isimli kişi, Girne Adli Şube’ye gidip, sahte sözleşmeyi Hüseyin Cahit adına ve o hayattaymış gibi imzaladığını itiraf eden bir gönüllü ifade verdi.

Sözleşmeye mallar eklendi

   Mal sahibi Hüseyin Cahit’in ölmesiyle Altınbaşların, avukat Refet Uzun vasıtasıyla yeni bir satış sözleşme hazırladığı ve bu sözleşmede eski sözleşmede olmayan malların eklenip, vekil Ahmet Bayraktar’ın imzaladığı ileri sürüldü.

Çekleri ödememek için ara emri aldılar

   Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın ‘sahte sözleşme’ ile mahkemeye müracaat edip, 3 milyon 50 bin sterlinlik çeklerin ödenmesinin durdurulması için ara emri aldı.

   Ahmet Bayraktar’ın Girne Adli Şube’ye giderek sahte sözleşmeyi imzaladığına dair ifade vermesinin ardından polis soruşturmayı derinleştirdi.

Girne Kaza Mahkemesi yargıcı  tutuklama emri vermedi

   Girne Polis Müdürlüğü Adli Şube Amirliği tarafından başlatılan “Resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme” suçlarıyla ilgili soruşturma çerçevesinde polis mahkemeye başvurarak, Mehmet Altınbaş ve Orkun Altınbaş’ın tutuklanması için ‘derdest emri’ talep etti ancak Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar, ‘Altınbaşların polise çağrılmaları halinde gelecekleri’ kanaatiyle istenen tutukluluk emrini vermedi.

Altınbaş yurtdışına çıkış yaptı

   Bu gelişmeler yaşanırken, 6 Kasım’da yurtdışından dönen Orkun Altınbaş, aynı gün yeniden yurtdışına çıkış yaptı. Mehmet Altınbaş’ın ise KKTC’de olduğu öğrenildi.

Pazartesi günü mahkemeye çıkarılacaklar

   Güvenilir kaynaklara göre, meseleyle ilgili çok yönlü soruşturmasını sürdüren polis, pazartesi günü “Resmi evrak sahteleme ve tedavüle sürme” suçlamalarıyla ileride yargılanmak üzere Vakkas Altınbaş, Orkun Altınbaş, Mehmet Altınbaş, Ahmet Bayraktar, Mehmet Akacan, avukat Refet Uzun ile tasdik memurları Mehmet Şefik Ormancı ve Kemal Yorgancıoğulları’nı teminat talebiyle Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkaracak.

   Öte yandan, 6 Kasım’da ülkeye döndüğü gün yeniden çıkış yapan Orkun Altınbaş’ın pazartesi gününe kadar ülkeye dönüp dönmeyeceği bilinmiyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 11:48
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

İnsanoğlu doyumsuzluğu yüzenden rezilde oluyor ama utanma olmaz çünkü arsız insandan herşey bekle çok laf yalansız çokta mal haramsız olmaz

Naim kerim
Naim kerim - 1 yıl Önce

Vakkas altınbaş inanmam valla

SIRADAKİ HABER

banner75