3 TL’lik çakmak için 15 ay yatacak

banner37

Güzelyurt’ta 6 Mart’ta Osman Hür’e ait evin camını kırarak, salonda bulunan 3 TL’lik çakmağı çalan Hasan Yalınayak’ın cezası belli oldu

3 TL’lik çakmak  için 15 ay yatacak
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Güzelyurt’ta 6 Mart’ta Osman Hür’e ait evin camını kırarak, salonda bulunan 3 TL’lik çakmağı sirkat etmekten suçlu bulunan sabıkalı sanık Hasan Yalınayak, 15 ay hapis cezası aldı.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi ve Yargıç Temay Sağer’den oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı hazır bulundu.

Kararı okuyan Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, sanığın işlediği “Ev açma” suçunun 7 yıla, “İkametgahtan sirkat” suçunun 5 yıla, “Kasti hasar” suçunun 3 yıla, “Mülke tecavüz” suçunun ise 2 yıla kadar hapis cezası öngören çok ciddi suçlardan olduğuna vurgu yaptı.

Sirkat suçlarının toplumun huzurunu kaçırdığına ve hiç kimsenin Anayasa ile korunan “Konut dokunulmazlığı hakkını” ihlal etmeye hak ve yetkisi olmadığına dikkat çekti.

Kıdemli Yargıç Alev Ulunay Hüdaverdi, kamu yararı gereği bu tür suçları işleyenlere caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine işaret etti.

Hüdaverdi, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinip, oybirliği ile 15 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kufi Seydali
Kufi Seydali - 8 ay Önce

Hirsizlik hirsizlikdir, ama cok calmasini bileceksin! Adam 3 Tl icin cam kirip, ev basmaz.Yilancik da kucuk iken zarasiz sanilir, ama cok zararli da olur. Kanunsuzluk muasmaha kaldirmaz cunku sonu yok.

SIRADAKİ HABER

banner107

banner108