3 yıl sonra yargılandı

banner37

Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Alsancak’ta meydana gelen “Ciddi Darp” ve “Adam Kaçırmaya Teşebbüs” suçlarından yargıladığı Hakkı Tansu’yu 8 ay hapis cezasına çarptırdı

3 yıl sonra yargılandı

Ahmet VAMIK

   Girne Ağır Ceza Mahkemesi, Alsancak’ta meydana gelen “Ciddi Darp” ve “Adam Kaçırmaya Teşebbüs” suçlarından yargıladığı Hakkı Tansu’nun aleyhindeki davayı dün karara bağladı.
   Hakkı Tansu, Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı Alsancak’ta 2015 yılında meydana gelen “Ciddi Darp” ve “Adam Kaçırmaya Teşebbüs” davalarından suçlu bulunarak 8 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi Hacı, Kıdemli Yargıç Şerife Kâtip Kır ve Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.

8 ay hapis yatacak
   Sanık Hakkı Tansu aleyhinde verilen kararı açıklayan Kıdemli Yargıç Şerife Katip Kır, olayın 25 Ekim 2015 tarihinde Alsancak’ta Kani Akansu Caddesi üzerinde meydana geldiğini anımsattı.

“Adam Kaçırmaya Teşebbüs”, ve “Ciddi Darp” suçlarının ciddi ve vahim suçlar arasında yer aldığına vurgu yapan Kır, sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinerek Hakkı Tansu’nun 8 ay hapis cezasına çarptırıldığını açıkladı.

Olay nasıl olmuştu?

Alsancak’ta 2015 yılında meydana gelen olayda, sanık Hakkı Tansu, yönetimindeki KH 867 plakalı araçla, ZMS 833 plakalı kiralık araçla seyir halinde olan Georgios Tsouris’in önünü keserek 2 Rum ile birlikte soyguna teşebbüs etmesi sonrası yakalanmıştı. Tansu’nun 2 Rum suç ortağı ise Mağusa Akyar Sınır Kapısı’ndan Güney Kıbrıs’a kaçmıştı.

Hakkı Tansu, “Silahlı Soygun”, “Adam Kaçırmaya Teşebbüs”, Ve “Ciddi Darp” suçlarından tutuklanmış ve yargılanma aşamasında “Silahlı Soygun” davası geri çekilmişti.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2018, 09:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER