banner6

3 zanlı teminatı ödeyemedi

banner37

İskele’de, Noyanlar İnşaat Şirketi’nin ofisine girerek, içerisinde para ve değerli eşyalar bulunan çelik kasayı çaldıkları öne sürülen 4 kişi, yeniden mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı

3 zanlı teminatı ödeyemedi
banner99

Ahmet İLKTAÇ

İskele’de, 2 Şubat tarihinde, Noyanlar İnşaat Şirketi’nin ofisine girerek, içerisinde 31 bin TL nakit para ve 4 bin TL değerinde eşyalar bulunan çelik kasayı ve bir şirket aracını çalan ve 850 TL’lik hasara yol açtıkları öne sürülen Mehmet Buram, İlker Tekin, Hakan Sarı ve Raşit Altuntaş aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.

Teminat maksatlı dün İskele’de mahkeme huzuruna çıkarılan zanlılardan, sadece Raşit Altuntaş, 20 bin TL’lik nakdi teminat emrini yerine getirerek yargılanacağı güne kadar serbest kaldı.

Diğer zanlılar ise mahkemenin emrettiği 20’şer bin TL’lik nakdi teminat ve kefalet emrini yerine getiremeyerek hükümsüz tutuklu olarak merkezi cezaevine gönderildiler.

Teminat emrini yerine getiremeyip cezaevine giden zanlılar, önümüzdeki günlerde teminat emrini yerine getirmeleri halinde yargılanmaya başlayacakları güne kadar serbest kalacaklar.

İskele Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Umut İnan huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Ahmet Özlemler, İskele Adli Şube Amirliği’nde görevli polis çavuşu Nuri Diner’i tanık olarak dinletti.

Tanık polis çavuşu Nuri Diner, zanlıların “ Bina açma”, “Sirkat” ve “Kasti Hasar” suçlarından methaldar olduklarını söyledi.

Nuri Diner, zanlıların, 31 bin TL nakit para, 4 bin TL’lik eşyayı çalma ve binanın kapı, pencere ve kasasını 850 TL hasara uğrattıklarını kaydetti.

Zanlıların, 2 Şubat 2017 tarihinde tespit edildiklerini ve derdest emriyle tutuklandıklarını belirten tahkikat sorumlusu, zanlıların 3 Şubat 2017 tarihinde de mahkeme huzuruna çıkarılarak aleyhlerine 3’er günlük tutukluluk emri alındığını anımsattı.

Polis çavuşu, 3 günlük tutukluluk süresi içerisinde zanlı 1 Mehmet Buram, zanlı 2 İlker Tekin ve zanlı 3 Hakan Sarı’nın olay sırasında giydikleri elbiseleri, Aygün köyünde, spor sahasının yanında bulunan 15 metre derinliğindeki kuyuya attıklarını, 1 adet balyoz ve 3 adet levyenin de zanlı 3 Hakan Sarı’nın evinde bulunduğunu bildirdi.

Tüm zanlıların KKTC vatandaşı olduklarını ifade eden tanık polis, zanlılara ayrıca araç sirkatıyla ilgili dava ikame edileceğini belirtti.

Nuri Diner, zanlılar aleyhine yürütülen polis soruşturmasının sona erdiğini beyan etti ve mahkemeden zanlıların uygun birer teminatla serbest bırakılmalarını talep etti.

Yargıç Umut İnan, zanlıların 20’şer bin TL nakdi teminat yatırmaları ve KKTC vatandaşı 2’şer kefilin lehlerine 100’er bin TL’lik kefalet senesi imza etmeleri karşılığında serbest bırakılmalarını emretti.

Umut İnan ayrıca zanlıların pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışlarına yasak getirdi.

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2017, 08:57
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104