30 bin TL ve çekler kayıp

banner37

Özyüksel Mobilya’da çalışan ve işyerinden 30 bin TL çalınması olayıyla ilgili şüpheli görülen Ramazan Öztaş, teminatla serbest bırakıldı

30 bin TL ve çekler kayıp
banner90
banner99

EMARELER YOK… Lefkoşa’da faaliyet gösteren Özyüksel Mobilya’da çekmecede muhafaza edilen 30 bin TL nakit para, müşteri çekleri, işyerine ait boş çek yaprakları ve kamera kayıt cihazının sirkat edilmesi üzerine şüpheli olarak tutuklanan Ramazan Öztaş, teminatla serbest bırakıldı. Olayla ilgili emarelere ulaşılamadı.

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da faaliyet gösteren Özyüksel Mobilya isimli işyerinden, çekmecede muhafaza edilen 30 bin TL nakit para, müşteri çekleri, işyerine ait boş çek yaprakları ve kamera kayıt cihazının sirkat edilmesi üzerine şüpheli olarak tutuklanan Ramazan Öztaş, teminatla serbest bırakıldı.

banner134
Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı adına Savcı İlhan Damdelen, Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görevli polis memuru Kemal Erdelhun’u tanık olarak dinletti.

Erdelhun, 10-11 Aralık 2019 tarihlerinde, 18.30-08.00 saatleri arasında olayın gerçekleştiğine işaret ederek, Özyüksel Mobilya isimli işyerine, ön kapıyı kasten ve kanunsuz olarak hasar yaparak açıp giren meçhul şahıs veya şahısların, ofis odasındaki masanın sağ çekmecesinde muhafaza edilen 30 bin TL nakit para, çeşitli bankalara ait müşteri çekleri ve işyerine ait boş çek yaprakları ile kamera kayıt cihazını sirkat edip aynı yerden çıkış yaptıklarının tespit edildiğini yineledi.

Olayın polisin bilgisine 11 Aralık 2019 tarihinde rapor edildiğini ve soruşturma başlatıldığını kaydeden Erdelhun, 1.5 ay öncesine kadar Özyüksel Mobilya’da sorumlu olarak çalışıp, işyerinden olaylı ayrılan Ramazan Öztaş’ın etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını belirtti.

Erdelhun, söz konusu işyerinde çalışan ve zanlının kız arkadaşının kullanımındaki işyerine ait aracın, olay mahallinde belirlendiğini kaydetti.

Erdelhun, olaydan iki saat sonra konu aracın, zanlının kaldığı apartmanın önüne gittiğinin belirlendiğine vurgu yaptı.

Zanlının turist statüsünde olduğunu belirten polis memuru Erdelhun, mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Zanlının avukatı Hasan Yücelen, tahkikatla ilgili bazı sorular yöneltti.

Yargıç Temay Sağer, zanlının aleyhindeki şahadetin kısıtlı olduğuna bulgu yaptı. Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurt dışına çıkışını yasaklayarak, 10 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı üç kefilin 75’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması, haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması ve ikamet ettiği adresten izinsiz ayrılmaması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75