banner6

300 sivilin ismi FETÖ listesinde

banner37

Polis teşkilatında 53 polis mensubunun FETÖ ile bağı olduğunun belirlenmesi kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, aralarında iş insanlarının da bulunduğu 300 sivilin adının poliste olduğu belirtildi.

300 sivilin ismi FETÖ listesinde
banner151 banner143

Emine UYSAL

Polis teşkilatında 53 polis mensubunun Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile bağı olduğunun belirlenmesi kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, polisin haricinde FETÖ ile bağlantısı olduğu belirtilen, aralarında iş insanlarının da olduğu 300 sivilin adının poliste olduğu öğrenildi.

‘Polis’ ve ‘sivil’ bacağı olan FETÖ bağlantılı kişiler için operasyonların eş zamanlı mı, yoksa ayrı ayrı mı yapılacağı henüz netlik kazanmadı.

Aralarında iş insanlarının da olduğu yaklaşık 300 sivilin, FETÖ ile güçlü bağı olduğu bilgisine ulaşıldı. Poliste adı bulunan 300 kişinin de ‘Bylock’ kullandığı belirlenirken, aleyhlerindeki tek delilin bu olmadığı, polisin elinde başka deliller de olduğu öğrenildi.

Başsavcılık düğmeye basmış, açığa alınmalarını istemişti

KKTC Polis Genel Müdürlüğü’nün bünyesinde, Polis Genel Müdürü İkinci Müdür Yardımcısı Hüseyin Yeşildağlı’nın başında olduğu özel bir polis ekibince sürdürülen FETÖ soruşturması neticesinde, aralarında üst rütbeli en az üç polis mensubunun da olduğu toplam 53 polis mensubunun “FETÖ” ile bağı olduğuna dair güçlü bir dosya Başsavcılığa iletilmişti.

Başsavcılık tarafından üçü üst rütbeli toplamda 53 polisin FETÖ ile bağı bulunduğu gerekçesiyle görevden alınması talebiyle ilgili, polis teşkilatından halen herhangi bir açıklama yapılmadı.

Yazıda, Polis Genel Müdürü Süleyman Manavoğlu’na, en az üç rütbeli kişinin, ‘Derhal görevden almalısın’ dendiği bilgisine de ulaşılmış, ancak Manavoğlu, adı verilen bu kişileri açığa almamıştı.

Aleyhlerindeki tek delil ‘Bylock’ değil

FETÖ ile bağlantıları olduğu iddia edilen ‘53 polis mensubunun’, örgüt üyeleriyle mesajlaştıkları ‘Bylock’ programını kullandıkları belirlenmişti.

Öte yandan tek delilin bu olmadığı, Türkiye’den gelen FETÖ terör örgütü üyeleriyle KKTC’de toplantılar yaptıklarına dair delillerin bulunduğu öğrenilmişti.

Polis mensuplarının himmet verdiklerine dair delillere ulaşılırken, bazı polis mensuplarının hesaplarında çok yüklü miktarlarda para bulunduğunun belirlendiği bilgisine ulaşılmıştı.

Yaklaşık 300 siville ilgili de durumun aynı olduğu ve aleyhlerindeki tek delillerin “Bylock” olmadığı bilgisine ulaşıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2017, 11:51
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104