“300 TL’ye aldım” diyerek itiraf etti

banner37

Gazimağusa’da kaldığı yurt odasında, bir buçuk gram uyuşturucu olduğuna inanılan madde ele geçirilen Libyalı A. E.S.’nin aleyhine mahkemeden 3 gün tutukluluk emri alındı

banner87
“300 TL’ye aldım” diyerek itiraf etti
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa narkotik polisi, aldığı ihbar ışığında, Gazimağusa’daki bir yurt odasına baskın düzenledi ve bahse konu odada yaklaşık bir buçuk gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakaladığı 18 yaşındaki A.E.S’yi tutukladı.

Polis, gönüllü ifade verip, konu maddeyi bilmediği miktarda, kimliğini polise verdiği şahıstan 300 TL karşılığında satın aldığını itiraf eden A.E.S.’yi ‘uyuşturucu madde alma ve tasarrufu’ suçundan mahkemeye çıkardı ve aleyhine tahkikat maksatlı 2 gün tutukluluk emri temin etti.

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Derman, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak’ın sorularını yanıtladı.

Tanık polis Hasan Derman, zanlının, ‘kanunsuz uyuşturucu madde alma ve tasarrufu’ suçlarından methaldar olduğunu belirterek, meselenin olgularını mahkemeye aktardı.

Hasan Derman, zanlının, polise yapılan ihbar üzerine, 21 Ocak 2020’de, saat 09.50’de, Gazimağusa’da, öğrenim gördüğü DAÜ kampusu içerisindeki bir yurt odasında tespit edildiğini anlattı.

Derman, konu odada ve zanlının üzerinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan aramada, odadaki sehpa üzerinde yarım gram, TV ünitesi altındaki sigara paketi içerisinde ise kağıt parçasına sarılı 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeni bulunarak emare alındığını anlattı.

Tanık polis, suçunu itiraf eden zanlının, konu maddeyi, 300 TL karşılığında bilmediği miktarda satın aldığını beyan ettiğini belirttikten sonra, aradığı bir şahıs olduğunu anlattı ve henüz yeni başlattığı tahkikatını neticelendirebilmek için mahkemeden süre istedi.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, suçların yaygınlığına vurgu yaptıktan sonra, tahkikatın selameti açısından zanlının tutukluluğunun elzem olduğunu belirtti ve zanlının 2 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75