31 benzer sabıkası var!

banner37

Şartlı tahliye olduktan 36 gün sonra, köyü Akdoğan’daki makinist garajındaki araçtan, 2 adet tespih ve erkek parfümü sirkat eden Hasan Takımcılar, hükümsüz tutuklu olarak 15 günlüğüne yeniden cezaevine gönderildi

banner87
31 benzer sabıkası var!
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Şartlı tahliye edildikten kısa bir süre sonra köyü Akdoğan’daki makinist garajındaki kilitsiz araç içerisinden 2 adet tespih ve erkek parfümü sirkat eden sabıkalı hırsız Hasan Takımcılar aleyhine yürütülen polis soruşturması bitti.

Şikayet üzerine kamera kayıtlarından tespit edilen ve çok sayıda benzer sabıkası olan Hasan Takımcılar,  işlediği suçlardan ileride yargılanmak üzere yeniden suç işleme olasılığı dikkate alınarak, 15 günü geçmemek kaydıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Dünkü teminat duruşmasında İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meselenin olgularını aktarması için Gazimağusa Polis Müdürlüğü'ne bağlı Adli Şube Amirliği'nde görev yapan polis memuru Yusuf Karaoğulları’nı yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Yusuf Karaoğulları, zanlının, 8 Haziran 2019 tarihinde, saat 23.15’te, köyü Akdoğan’daki bir makinist garajında, kapısı kapalı ancak kilitsiz EV 659 plakalı aracın torpido gözündeki 2 tespih ve 1 adet erkek parfümünü sirkat ettiğini söyledi.

Şikayet üzerine yapılan araştırmada, kamera kayıtlarından tespit edilen zanlı aleyhine başlattığı soruşturmasını tamamladığını anlattı.

Tanık polis, ayrıca, zanlının benzer 31 sabıkası olup, 3 Mayıs 2019’da cezaevinden şartlı tahliye edildiğine vurgu yaptı ve mahkemeden, yeniden suç işleme ihtimali yüksek olan zanlıyı cezaevine göndermesini istedi.

Huzurundaki şahadeti ve beyanı değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlıyı, davaları görüşüleceği tarihe değin 15 gün süresince hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75