31 gram uyuşturucuyu içmek için getirmişler

banner37

Ülkeye giriş yaparken tasarruflarında 31 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan Mohammad Jaradat ve Ahmed Alsawaftah isimli iki turist yargılanmak üzere cezaevine gönderildi

31 gram uyuşturucuyu içmek için getirmişler
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Ercan Havalimanı’ndan ülkemize turist olarak giriş yaptıkları esnada, tasarruflarında 31 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan zanlılar Mohammad Jaradat ve Ahmed Alsawaftah yargılanmak üzere cezaevine gönderildi.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde hintkeneviri ithal ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan iki zanlı, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ali Hidayet, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti. 

banner134
   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Kurtbir, 3 Mayıs’ta saat 22. 15’te Ercan Havalimanı’ndan KKTC’ye turist olarak giriş yapan zanlılar Mohammad Jaradat ve Ahmed Alsawaftah’ın tasarrufunda bulunan çantada 31 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Kurtbir, zanlıların gönüllü ifade verip, suçlarını kabul ettiğini ve içmek için getirdiklerini itiraf ettiklerini belirtti.

Kurtbir, zanlıların etki edebileceği tahkikatın tamamlandığını söyleyerek, Ürdün uyruklu olan turist zanlıların tutuklu yargılanmasını talep etti. Zanlıların avukatı Ramadan Sanıvar, talebe itiraz etmedi.

   Yargıç Cenkay İnan, zanlıların 45 günü aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 09:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75